Tarptautinė civilinės saugos diena - kaip iš anksto pasirengti ekstremaliosioms situacijoms

Šiandien minima Tarptautinė civilinės saugos diena. Jos metu norime atkreipti visuomenės dėmesį į pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svarbą. Vilniaus priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (PGV) šia proga supažindina su išvykimo krepšiu, dar kitaip – išgyvenimo kuprine. Joje būtiniausi reikmenys, kurių gali prireikti ekstremaliosios situacijos atveju, jeigu skubiai tektų evakuotis ir palikti namus.

„Yra sakoma, kad visada reikia tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam. Būna situacijų, kai svarbi kiekviena sekundė, - sako Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius. – Nors ir teigiama, kad be vandens galima išgyventi tris paras, o be valgio – visą savaitę, bet nė vienas nenorėtume atsidurti tokioje situacijoje. Todėl ir svarbu, kad išvykimo krepšyje būtų tai, ko gali prireikti. Tarp jų įrankiai maistui,  higienos, asmens apsaugos, apšvietimo ir elektros energijos priemonės, drabužiai ir avalynė, miegmaišis ar antklodė. Būtini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas". 

Būtinai  reikėtų pasirūpinti ir negendančiais maisto produktais bei vandens atsargomis (vienai parai žmogui reikia apie  2-4 l vandens). 

Iš tiesų, ne tada laikas ieškoti dokumentų, kai kyla gaisras, o dingus elektros tiekimui, bandyti surasti žibintuvėlį ar spėlioti, kaip įkrauti mobilųjį telefoną.

Į kuprinę  įsidėkite ir vaistų, kuriuos naudojate ar kurių gali prireikti susirgus: virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Kuprinėje atraskite vietos tvarsčiams, pleistrams, antispetinėms servetėlėms, peroksido vandeniliui. 

Joje turėtų būti  ir svarbiausi dokumentai,  jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai.  Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus. 

Tinkamai sukomplektuotas išvykimo krepšys ekstremaliosios situacijos atveju sumažins stresą ir padės pasirūpinti savimi bei kitais.

20201228 122145 1 003

Apie tai, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms, sužinosite https://youtu.be/XiSHswsv8bk

Daugiau informacijos, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms rasite https://www.lt72.lt/

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą