Šiandien minima tarptautinė kairiarankių diena
Rugpjūčio 13-oji paskelbta Tarptautine kairiarankių diena. Pirmą kartą ši šventė paminėta 1992-ais metais Britų kairiarankių klubo iniciatyva. Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 550 milijonų kairiarankių. Jie sudaro apytikriai nuo 12 iki 15%. Statistika rodo, kad kas penktas garsus žmogus – kairiarankis. Kairiarankiai buvo Liudvikas Van Bethovenas, Čarlis Čaplinas, Albertas Einšteinas, Merlina Monro, Mikelandželas, Napoleonas Bonapartas, A.S. Puškinas, L. Tolstojus, Leonardas Da Vinčis, F. Šopenas… N. Armstrongas pirmą kartą išlipo į mėnulį kaire koja.
Garsūs kairiarankiai yra Bilas Geitsas, Garis Kasparovas, Polas Makartnis, Princas Viljamas, Demi Mur, Silvestras Stalonė, Nikolė Kidman, Tomas Kruzas, Briusas Vilisas, Keanas Rivesas, Deividas Duchovnas ir kt.
Ilgą laiką vaikai buvo baudžiami, jei rašydavo kaire ranka. Tai laikyta trūkumu. Reikia tikėtis, kad dabar mokytojai jau nedaužo vaikui per pirštus, jei šis rašo kaire ranka... Kairiarankiui dešiniarankių pasaulyje išgyventi ne taip ir paprasta, kai viskas pritaikyta ne jiems. Pastebėta, kad kairiarankiai dažniau, nei dešiniarankiai, turi miego sutrikimų, tačiau jie yra gabesni matematikai ir architektūrai.
Įvairiose šalyse kairiarankių klubai šią dieną rengia įvairius renginius ir varžybas, kur dalyviams neleidžiama naudotis dešine ranka, valgant ir atliekant įvairius veiksmus.
Daugiau apie kairiarankius skaitykite Lietuvos kairiarankių klubo puslapyje
Kaip nustatyti, ar žmogus kairiarankis
Ar vaikas kairiarankis, ar dešiniarankis galima nustatyti stebint, kuria ranka jis gaudo ir meta kamuolį, atidaro dėžutę, ima kokį nors daiktą. Sukryžiuojant rankas ant krūtinės pagrindinė ranka visuomet bus iš viršaus. Žmogus ploja pagrindine ranka mušdamas pasyviąją.
Jei žmogus kairys, jis kaire koja spiria kamuolį, ją deda ant viršaus, dėdamas koją ant kojos. Kairiąją akimi jis žiūri ir pro rakto skylutę.
Komentarai
Komentarų nėra