Šiandien minima Pasaulinė informacinės visuomenės diena

2006 m. Jungtinių Tautų Nacionalinės asamblėjos sprendimu gegužės 17-oji buvo paskelbta Pasaulio ryšių ir informacinės visuomenės diena. Iki tol ši diena buvo minima kaip Pasaulio telekomunikacijų diena, prisimenant 1865 m. gegužės 17-ąją, kuomet buvo pasirašyta pirmoji Tarptautinė telegrafo konvencija ir sukurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union).

Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie visuomenės ir ekonomikos pokyčius, kuriems įtakos turi internetas bei kitos informacinės ir ryšių technologijos.

1865 m. gegužės 17 d. buvo įkurta Tarptautinė telegrafo sąjunga (ITU – „International Telegraph Union“).

Viskas prasidėjo nuo to, kad 1844 gegužės 24 d. Samuelis Morsas išsiuntė pirmą savo žinutę telegrafu tarp Vašingtono ir Baltimorės. Tačiau tik po 10 metų telegrafas tapo prieinamas visiems ir tada – tik valstybės ribose. Kiekviena šalis naudojo skirtingas sistemas. 1864 m. pasirodė keletas regioninių tarnybų. Galiausiai, 1865 m. 20 Europos valstybių susitiko aptarti tarptautinio ryšio plano. Valstybių atstovai nustatė bendrus ryšio įrangos standartus, bendras instrukcijas ir eksploatavimo taisykles.

Gegužės 17 d., po dviejų su puse derybos mėnesių, Paryžiuje tarp 20 šalių buvo pasirašytas pirmasis tarptautinis telegrafijos susitarimas ir įkurta Tarptautinė telegrafijos sąjunga. Nuo 1932 m. pervadinta Tarptautine telekomunikacijų sąjunga („International Telecommunications Union“). 1990 m. šioje sąjungoje jau buvo 166 valstybės. Sąjungos būstinė įkurta Ženevoje.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą