Respublikinėje etninės kultūros olimpiadoje rajono moksleiviams - trys prizinės vietos
Balandžio 23 d. vyko Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiados respublikos etapas, kuriame dalyvavo regionų etapų I-III vietų laimėtojai. Dzūkijos regionui atstovavo net trys mūsų rajono mokiniai: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyriaus 8 kl. mokinė Morta Žaliauskaitė, Lazdijų r. Šventežerio mokyklos 10 kl. mokinys Martynas Mikelionis (abiejų mokyt. Lina Žaliauskienė) ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Kučiūnų pagrindinio ugdymo skyriaus 8 kl. mokinė Aušrinė Petrauskaitė (mokyt. Lina Pileckienė).
Etnokultūros olimpiadoje nuotoliniu būdu varžėsi 40 mokinių iš visų penkių etnografinių Lietuvos regionų. Olimpiadą sudarė dvi dalys: etnokultūrinio pažinimo testas ir etnokultūrinės raiškos pristatymas. Mokiniai pristatė savo tautodailės darbus bei laimėjimus, kraštotyrinę veiklą, dainavo, pasakojo, dažnas kalbėjo savo gimtąja tarme. Džiaugiamės, jog visi trys rajono atstovai pelnė prizines vietas. Martynas Mikelionis laimėjo antrąją vietą 9-12 kl. grupėje, 5-8 kl. grupėje Morta Žaliauskaitė laimėjo antrąją, o Aušrinė Petrauskaitė – trečiąją vietą.
Martynas Mikelionis olimpiadoje pristatė savo nepaprastai įvairiapusišką veiklą. Jis yra jau Lietuvoje pripažintas jaunasis šiaudinių sodų meistras, laimėjęs pagrindinį Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“2020 prizą. Martynas domisi ir kitomis liaudies dailės sritimis - mokosi drožti, veja vytines juostas, skutinėja margučius, taip pat yra ir Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Bitelė“ narys. Komisiją sužavėjo natūrali ir gyva Martyno dzūkiška šnekta.
Mortos Žaliauskaitės visas gyvenimas susijęs su etnine kultūra: iš prosenelės iš kartos į kartą perimama margučių marginimo vašku tradicija, už šiaudinių sodų kolekciją laimėtas Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ pagrindinis prizas. Ji yra Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Bitelė“ narė, jau trečią kartą dalyvaujanti Lietuvos moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis“.
Aušrinė Petrauskaitė olimpiados metu dzūkiška tarme puikiai reprezentavo savo gimtąjį Pazapsių kaimą. ,,Zapsės upė, Patrankos kalnas, pradžios mokyklos pastatas, Ragožės ežeras, Asiūklių ir Ragožės kalnai, buvęs vandens malūnas – tai Pazapsių kaimo žmonių pasididžiavimas“, - pasakojo Aušrinė. Olimpiados metu mokinė pasakojo apie gimtojo kaimo dievadirbio, auksinių rankų meistro Antano Sorakos išdrožtas Švč. Mergelės Marijos skulptūrėles, altorėlius, kryžius, dar ir dabar puošiančius Kučiūnų parapijos kaimus.
Nuoširdžiai sveikiname jaunuosius etninės kultūros puoselėtojus, savo gimtojo krašto garsintojus ir linkime sėkmės.
lazdijai.lt informacija
Komentarai
Komentarų nėra