Mokytis kurti ir dovanoti = ugdyti moteriškumą
Net liaudies išmintis byloja: „Sutinkama pagal drabužį..." Gal tad verta skirti dėmesio ne vien tam, kuo esame (ar būsime), bet ir tam, kaip atrodome?
Viena iš mūsų įvaizdžio sričių – mūsų pasirinkti papuošalai. Kaip ir drabužiai jie gali papasakoti apie mus labai daug: kokį stilių renkamės – etninį, modernų ar klasikinį (o tai jau sufleris į mūsų charakterį ar net pasaulėjautą), kokias spalvas mėgstame (dvasinė mūsų būsena) ir ar mokame jas derinti, ar jaučiame dydžius, formas ir proporcijas (skonio pajauta). Pagaliau, ar renkamės masinės gamybos, ar meistro rankomis sušildytą gaminį. Visos šios smulkmenos – mūsų vidinės būsenos liudytojai.
Dar geriau mus išreiškia mūsų pačių rankomis pasigaminti papuošalai. Todėl ir nusprendėme to išmokyti mergaites neformalaus vaikų švietimo būrelio „Kuriu papuošalą pati" veikloje. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas būrelis (pagal Alytaus miesto savivaldybės Švietimo programos priemonę plėsti neformalųjį švietimą – 21.01.02.06) mokslo metų eigoje veikia Senamiesčio pradinėje mokykloje. Jo programa pateikia keletą alternatyvų pigiai masinės gamybos bižuterijai iš metalo ar plastmasės. Moksleivės turi galimybę susipažinti su papuošalų gamybos iš odos, vilnos, keramikos ir šilko technikomis. Mokosi įvairių medžiagų derinimo, sujungimo, tvirtinimo ir gamybos paslapčių, yra supažindinamos su įvairių stilių, spalvų ir faktūrų derinimo pradmenimis.
Labiausiai pasisekę jų darbeliai jau papuošė mamų, tetų bei geriausių draugių drabužius, šitaip pradžiugindami ne tik dovanų gavėjas, bet ir jų teikėjas. Juk dovanoti geras emocijas, dalytis, kurti – ko gero ir yra tikroji moteriškumo esmė. Ir visai nesvarbu, kad jis dar tik formuojasi, dar tik skleidžiasi augančioje mergaitėje. Daug svarbiau, kad jai jau negaila paaukoti dalelės savojo laiko kitam nustebinti ir pradžiuginti. Vadinasi, užaugusi ji mokės kurti savuosius namus, negailėdama širdies šilumos ir nagingų savo rankų darbo šeimai.
Vadovė V. Markauskienė
Komentarai
Komentarų nėra