Muzikos ansamblis iš JAV „Amerikos virtuozai“ vėl Alytuje

Jau šį ketvirtadienį , rugsėjo 13 d. 18 val Alytaus teatro didžiojoje salėje išskirtinis koncertas – su Alytaus muzikos mokyklos simfoniniu orkestru „Svajonė“ gros solistai – ansamblio iš JAV „The American Virtuosi“ („Amerikos virtuozai“) nariai: Cecylia Borovsky (violončelė), Emmanuel Borovsky (smuikas) ir Elizabetha Borovsky (fortepijonas). Programą komentuos šios šeimos tėvas Dr. Charles H. Borovsky. Solistų tarpe smuikininkas Borisas Traubas (Lietuva) ir Alytaus muzikos mokyklos mokiniai Gabija Krikščiūnaitė ir Edvardas Vinerskas. Koncerto vedėjas Liudas Ramanauskas. Programa skirta Lietuvos žydų genocido dienai paminėti.


„The American Virtuosi“ („Amerikos virtuozai“ ) -
taip pasivadinęs muzikos ansamblis iš JAV jau antrą kartą atvyksta į Alytų. Pirmasis koncertas „Muzika – geriausias tiltas tarp visų tautų“ vyko 2016 m. balandį Alytaus kultūros ir komunikacijos centre. Ansamblio narių mesitriškumo pamokose tą kartą tobulinosi Alytaus MM simfoninio orkestro „Svajonė“ stygininkai, o po koncerto sutarta dėl bendro abiejų kolektyvų koncerto! Ir štai netrukus, rugsėjo 13 d. įvyks šis išskirtinis pripažintų pasaulio menininkų ir mūsų „Svajonės“ muzikinis susitikimas!!! Koncerto programa taip pat išskirtinė – skirta Lietuvos žydų genocido dienai paminėti.
Koncerto dirigentas – Karolis Variakojis, solistų tarpe – “svajomiukai” - Gabija Krikščiūnaitė ir Edvardas Vinerskas.
„Amerikos virtuozų“ istorijos pradžia – kai Cecylia ir Charles BOROVSKY‘IAI savo vaikus pakvietė groti drauge. Tėvai Cecylia (violončelė), Charles ir jų vaikai Frances (violončelė) Elizabetha (fortepijonas) ir Emmanuel (smuikas) dar kartą patvirtina tiesą, kad kiekvienas žmogus gimsta su neįtikėtinu potencialu. Šeima nuolat įrodo, kad muzika stimuliuoja mąstymą, jausmus ir kūrybiškumą bei veikia kaip tobulėjimo katalizatorius.Nuo 1993 metų šeima kasmet surengia per pusšimtį koncertų, jau pasirodė daugiau nei 80 šalių ir išleido septynis kompaktinius bei du DVD diskus.
Ansamblis kuria ir atlieka gyvybingą muziką, kurią įkvėpia jų darnios, mylinčios šeimos ryšys ir aistra menui.
Šeimos nariai turi daugybės prestižinių institucijų mokslinius laipsnius, įskaitant Jeilio universiteto, Peabody konservatorijoje, Indianos universiteto, Merilendo universiteto, Tousono universiteto, Maskvos muzikos konservatorijos (Rusija), Trejybės muzikos koledžo (Londonas), Islandijos menų akademija (Islandija), Šopeno muzikos akademijos (Varšuva), Liublino katalikiškojo universiteto (Lenkija) ir Folkvango menų universiteto (Vokietija).
Ansambliui vadovauja tėvas Dr. Charles H. BOROWSKY - žymus visuomenininkas, meno pagalba sujungiantis žmones ir tautas. Bendradarbiaudamas su universitetais visame pasaulyje suorganizavo bei įgyvendino daugybę projektų, konferencijų, simpoziumų ir festivalių. Padedant UNESCO bei Tarptautinei muzikos draugijai Dr. Borowsky organizavo festivalius Amane ir Jeruzalėje, kuriuose dalyvavo žymus atlikėjai ir žodžio dallies pranešėjai iš viso pasaulio (Globalizacija ir vietinės muzikos tradicijos). Jo baritoninins vokalas bei lūpinės armonikėlės grojimo įgūdžiai yra taipogi teigiamai įvertinti. 2010 metais dr. Borowsky buvo įteiktas Paderewski apdovanojimas už išskirtinius nuopelnus visuomenei ir kultūrai.
Šiuo metu Dr. Charles H. BOROWSKY yra Tarptautinio priemiestinio ir regioninio studijų instituto, kurio centrai yra 16 šalių, prezidentas. Jis taip pat yra išrinktas Tarptautinės muzikos bičiulių asociacijos prezidentu ir vyresniuoju Centrinės Azijos visuomenės, kultūros ir plėtros koordinatoriumi. Dr BOROWSKY yra UNESCO knygų inovacijų ir kūrybiškumo, muzikos klausimais redaktorius.
Kai negroja ar nemoko muzikos, šeimos nariai taip pat dirba savo šeimos ūkyje „Obuolių rojus“, kur laiko avis, triušius ir viščiukus bei augina šviežius vaisius ir daržoves (!).

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą