Į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijas pretenduoja 10 kandidatų

Birželio 14 d., Alytaus miesto šventės oficialaus atidarymo metu, kultūrai labiausiai nusipelniusiems alytiškiams tradiciškai bus įteiktos Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos. Jas šiemet pretenduoja gauti 10 kandidatų. Iš jų komisija atrinks 3 Kultūros premijos laureatus.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją už daugiametį indėlį į meninius miesto dailės ir prozos, dailės kritikos procesus, už leidybą ir prisidėjimą prie leidybinių projektų, savo autorinių darbų pristatymą daugelyje Lietuvos ir užsienio parodų siūloma skirti dailininkui Kostui Poškui. Alytaus miesto teatro aktorei ir režisierei Andrai Kavaliauskaitei siūloma skirti Kultūros premiją už meninį-socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN" sukūrimą, svarų indėlį į Alytaus miesto teatro repertuarą ir teatro įvaizdžio kūrimą, diskusijas apie meno terapijos poveikio ir poreikio skatinimą.

Tarp nominantų – ir asociacija „Olita-orany". Jai Kultūros premiją siūloma skirti už ilgametę veiklą skleidžiant žinias apie Alytaus krašto kultūros paveldo objektus ir profesionalų kultūrinio turizmo skatinimą.

Folkloro ansamblio „Žvangucis" įkūrėjas ir meno vadovas, etnokultūros ir dzūkiškojo folkloro puoselėtojas Alytaus apskrityje, etnografinių renginių ir kalendorinių švenčių organizatorius Giedrius Griškevičius – dar vienas Kultūros premijos kandidatas. Jam šį apdovanojimą siūloma skirti už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą.

Tarp kandidatų ir sambo sporto meistras, dziudo 6-ojo dano meistras, nusipelnęs treneris Zenius Vencevičius. Jam Kultūros premiją siūloma skirti už nuopelnus Lietuvos imtynių, dziudo ir sambo sportui: ilgametį pedagoginį darbą, daugelio čempionų paruošimą, turnyrų, varžybų inicijavimą, Dzūkijos krašto ir Lietuvos vardo garsinimą.

Archeologės dr. Gabrielės Gudaitienės ir prof. Gedimino Motuzos-Matuzevičiaus kandidatūros Kultūros premijai teikiamos už savanorišką unikalaus ir vertingo archeologinio radinio (viduramžių šulinio) išrinkimą ir paruošimą eksponuoti Alytaus kraštotyros muziejuje.

Už Alytaus miesto fotografijos kultūros formavimą, skatinant alytiškius užsiimti fotografijos menu, Alytaus miesto vaizdų, įvykių, gyventojų įamžinimą, dalyvavimą daugelyje renginių suteikiant pagalbą, Alytaus fotografų klubo įkūrimą, pedagoginį fotografijos dalyko mokytojo darbą, daugelio parodų inicijavimą ir organizavimą Kultūros premija siūloma apdovanoti Alytaus fotografų klubo pirmininką Stasį Šmigelską.

Tarp pretendentų – ir chorvedys, kompozitorius, harmonizuotojas, aranžuotojas, poetas, visų Lietuvos dainų švenčių (nuo 1975 m.) dirigentas, liaudies dainų ir šokių ansamblio „Dainava" vadovas (1978–1983 m. ir nuo 1996 m. iki dabar) Pranas Jurkonis. Jam šią premiją siūloma skirti už aktyvų dalyvavimą kultūriniame Alytaus gyvenime, Dzūkijos krašto tautosakos rinkimą ir jos panaudojimą kūryboje, per 100 kūrinių chorams, ansambliams, liaudies instrumentų orkestrui sukūrimą, harmonizavimą ir aranžavimą.

Ilgametis Alytaus kultūros ir komunikacijos centro vadovas, chorvedys, kamerinio choro „Varsa", politinių kalinių ir tremtinių choro „Atmintis" vadovas, Dzūkų šventės sumanytojas ir meno vadovas, tarptautinio Dainavos šalies festivalio sumanytojas ir meno vadovas-organizatorius, Lietuvos chorų sąjungos narys Vidas Simanauskas – dar vienas Kultūros premijos kandidatas. Jo kandidatūra šiam apdovanojimui teikiama už reikšmingus kūrybinius laimėjimus puoselėjant Alytaus miesto kultūrą, garsinant Alytaus miestą Lietuvoje ir užsienyje, kultūros, profesionalaus ir mėgėjų meno puoselėjimą.

Alytaus miesto savivaldybė skiria tris Kultūros premijas po 2 500 eurų: 2 premijos už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje, ir 1 premija už ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą.

Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijos nusipelniusiems alytiškiams skiriamos nuo 1991 m.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą