„Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“: pasiruošimas prasideda!
Nors iki 2022 m., kuomet Alytus bus Lietuvos kultūros sostine, dar treji metai, Alytaus miestas jau dabar ruošiasi šiam svarbiam įvykiui.
Alytaus miesto savivaldybės tarybai patvirtinus projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus" įgyvendinimo programos 2019–2023 metų priemonių planą, pradedama įgyvendinti jame numatyta veikla.
Pirmoji iš jos formų – pirmą kartą regione inicijuojama Alytaus kultūros vadybos akademija. Ji veiks kaip atvira naujo tipo mokymo įstaiga, skirta vietinės kultūros visuomenės kompetencijai ugdyti, naujai, kūrybingai iniciatyvai rengti ir jai įgyvendinti. Alytaus kultūros vadybos akademija visus metus kas antrą savaitgalį organizuos seminarus, kūrybines dirbtuves, paskaitas, įvairiausio formato susitikimus, diskusijas, kultūros forumą, idėjų ir patirties kultūrinius mainus pagrindinėmis 4 temomis – projektų valdymo, auditorijos plėtros, kuriančios visuomenės, rinkodaros ir komunikacijos. Numatoma daugiau nei 30 užsiėmimų. Seminarus ves Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos dėstytojai, rinkodaros ir komunikacijos specialistai, kultūros ekspertai. Užsiėmimai dalyviams bus nemokami, jie vyks Alytaus miesto teatre ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje. Šiais metais į Alytaus kultūros vadybos akademiją bus pakviesta 30 dalyvių (numatomos kvotos: 4 miesto gimnazijų atstovai, 1 Alytaus kolegijos atstovas, 5 bendruomenių atstovai, 5 atstovai iš regiono, 15 miesto kultūros bendruomenės atstovų). Kandidatų registracija vyks iki vasario 7 d. el. paštu akva.alks2022@gmail.com (daugiau informacijos https://bit.ly/2DCR2nf).
Dar šiemet planuojama sukurti „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2012" logotipą ir stiliaus knygą.
Projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus" įgyvendinimo programos 2019–2023 metų priemonių plane numatyta organizuoti daugybę įvairių sričių renginių. Norint pabrėžti planuojamos bendros veiklos programos svarbą, kiekviena veiklos sritis įvardijama kaip platforma su vyraujančiu žodžiu „tiltai", kurie atspindinti paties projekto pavadinimą.
Pavyzdžiui „Atminties tiltai" – tai planuojama veikla ir projektai, susiję su Alytaus miesto ir krašto istorija, puoselėjamos tradicijos ir papročiais. „Miegantys tiltai" per įvairią veiklą ir projektus aktyvins kultūrinį ir socialinį dialogą su miesto bendruomene. „(Ne) pastatytas tiltas" suvienys ieškančius Alytaus miesto identiteto, o „Atviri tiltai" integruos į Alytaus bendruomenę ir miesto gerovės kūrimą alytiškius, gyvenančius, dirbančius, kuriančius ar studijuojančius svetur. Planuojamos įgyvendinti veiklos sąraše ir „Žalieji tiltai", vienysiantys projektus, plėtojančius inovatyvias ir patrauklias miesto erdves, mažosios ir žaliosios architektūros iniciatyvas ir analizuosiantys istorinius ir apleistus miesto objektus, jų kultūrinę rekonstrukciją. „Kylantys tiltai" sujungs vaikų ir jaunimo saviraišką ir kultūrinį potencialą skatinančią veiklą ir projektus.
Galimos iniciatyvos įvairių sričių veiklai Alytaus miesto savivaldybės projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus" įgyvendinimo programos 2019–2023 m. priemonių plano platformose išties daug.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės teigimu, tikėtina, kad artėjant 2022 m., įvairi įvairių sričių kultūros veikla ir projektai turėtų nustebinti ne tik savo gausa, mūsų miesto identitetą atitinkančiu turiniu, kokybe, bet ir išliekamąja verte. „Visa tai turėtų vainikuoti 2022 metus, kai pelnytai galėsime džiaugtis esantys Lietuvos kultūros sostine, o ateityje galėsime didžiuotis esantys tikra Pietų Lietuvos kultūros sostinė. Tad kviečiame kurti ir statyti kultūrinius tiltus drauge", – teigia V. Liaukuvienė.
Tiesa, projektų, sietinų su „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022", Kultūros projektų atrankos komisija sulaukė ir šiemet. Keletas jų – Alytaus dailės mokyklos organizuojama 8-oji Alytaus bienalė „Sankaba", VšĮ „Atminties kliedesiai" planuojamas organizuoti renginių ciklas „Arčiau namų", bliuzo ir roko festivalis „Alytus 2019" – jį organizuotų 3A studija, Alytaus miesto bendruomenės renginys „Senamiesčio garsai ir spalvos" ir kt. Ar šiems ir kitiems pateiktiems projektams bus skirtas finansavimas, paaiškės, kai bus patvirtintas 2019 m. Alytaus miesto savivaldybės biudžetas.
Alytus 2022 m. pasitiks pasipuošęs. Miestą papuošti turėtų mažieji architektūros elementai – skulptūros. Artimiausiu metu Alytaus miesto savivaldybė planuoja skelbti mažosios architektūros kūrinių idėjų ir įgyvendinimo konkursą, o sprendimą, kokiose miesto erdvėse turėtų būti pastatytos šios skulptūros, ketinama priimti pasitarus su miesto bendruomene.
Na, o kol Alytus planuoja Lietuvos kultūros sostinės 2022-ųjų renginius, nepraleiskime progos apsilankyti kitų Lietuvos miestų, paskelbtų Kultūros sostinėmis, renginiuose. Šių metų Lietuvos kultūros sostine pripažintas Rokiškio miestas, 2020 m. ja taps Trakų rajono savivaldybė, 2021 m. – Neringos savivaldybė.
Komentarai
maya212
prieš 55 minučių