Kokių taisyklių reikia laikytis leidžiant sulą

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje. 

Kaip tinkamai leisti sulą? 

Valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.  

Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško, žemės ar želdynų ir želdinių savininkai, valdytojai ar naudotojai. O sužinoti, kam priklauso miškas, kuriame planuojate tekinti sulą, galite čia (atsidarę žemėlapį, varnele dešinėje pusėje pažymėkite valstybinės reikšmės miškai). 

Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama nepažeidžiant luobo nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, jų gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. 

„Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos mediniu kamščiu. Be to, jei iš vieno medžio buvo išleista daugiau sulos, keletą metų reikėtų leisti jam pailsėti“, – sako Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.  

Kur galima leisti sulą? 

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. 

Privačioje žemėje leisti sulą galima tik gavus žemės savininko sutikimą. 

Jei miškas valstybinis, reikia kreiptis į Valstybinių miškų urėdiją, ir girininkas nurodys plotus, kuriuose galima leisti sulą. 

Atsakomybė 

Laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų. 

Jei kyla aplinkosauginių klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt 

Apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu telefonu 112.  

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą