Vaiko priežiūros kompensacinė išmoka – parama dirbančioms šeimoms
Nuo šių metų sausio 1 d. šeimos, kurios pasitelkia fizinius asmenis (aukles) vaikų priežiūrai, gali gauti vaiko priežiūros kompensacinę išmoką. Ši išmoka siekia 5,2 bazinės socialinės išmokos dydžio (šiuo metu – 364 Eur per mėnesį) ir yra skirta padėti dirbantiems tėvams (įtėviams) ar globėjams.
Kokiais atvejais skiriama išmoka?
Vaiko priežiūros kompensacinė išmoka gali būti skiriama vienam iš vaiko tėvų, globėjui ar vieninteliam vaiką auginančiam asmeniui, jei:
- Vaikas nėra ugdomas pagal ikimokyklinio ugdymo programą valstybinėse ar savivaldybių, ar nevalstybinėse įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ugdymo programas.
- Vaikas yra prižiūrimas auklės, kuri dirba pagal individualios veiklos pažymą arba darbo sutartį ir vykdo vaikų priežiūros veiklą Lietuvos Respublikoje.
- Vaiko tėvai ar globėjai dirba pagal darbo sutartį, yra savarankiškai dirbantys arba turi kitus darbo santykiams prilyginamus teisinius santykius.
Svarbu paminėti, kad kompensacinė išmoka nėra skiriama, jei auklė prižiūri savo ar su ja gyvenančio asmens vaiką.
Vienam vaikui – viena išmoka
Už tą patį vaiką ir laikotarpį gali būti mokama tik viena kompensacinė išmoka. Be to, vienas fizinis asmuo (auklė) gali prižiūrėti ne daugiau kaip penkis vaikus, kuriems skiriama išmoka, nebent visi šie vaikai priklauso vienai šeimai.
Kada išmoka neskiriama?
Vaiko priežiūros kompensacinė išmoka neskiriama šiais atvejais:
- Jei auklė prižiūri savo arba kartu gyvenančio asmens vaiką.
- Jei tą pačią auklę jau pasitelkė daugiau nei penki vaikai, kuriems mokama kompensacinė išmoka, išskyrus tuos atvejus, kai visi vaikai priklauso vienai šeimai.
Kur kreiptis dėl išmokos?
Norėdami gauti vaiko priežiūros kompensacinę išmoką, prašymą galite pateikti svetainėje www.spis.lt arba kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijoje dirbantį socialinio darbo organizatorių ir pateikti šiuos dokumentus:
- Vaiko priežiūros sutartį arba darbo sutartį, sudarytą su aukle.
- Individualios veiklos vykdymo pažymą, išduotą Valstybinės mokesčių inspekcijos, patvirtinančią, kad auklė vykdo vaikų dienos priežiūros veiklą.
- Dokumentus, patvirtinančius, kad vaiko tėvai ar globėjai dirba pagal darbo sutartį arba yra savarankiškai dirbantys (jei šie duomenys nėra prieinami registruose ar valstybės informacinėse sistemose).
Komentarai
Komentarų nėra