Mokyklos kviečiamos pretenduoti gauti Gedimino pilies bokšto valstybinę vėliavą

Mokyklos iki šių metų gruodžio 1 d. gali teikti paraiškas ir pretenduoti į 2022 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, kuri bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną – 2023 m. sausio 1-ąją.

Kasmet Vilniuje minint Lietuvos vėliavos dieną Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai nuleidžia visus metus bokšte plevėsavusią trispalvę ir pakelia naująją. Pagal susiklosčiusią tradiciją nuleista vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų.

Visos mokyklos, atitinkančios nuostatų  kriterijus,  gali dalyvauti atrankoje, išskyrus tas, kurios nuo 2005 metų jau yra gavusios Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą. Mokyklą išrinks komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų.

Iniciatyva perduoti mokyklai Gedimino pilies bokšto trispalvę kilo 2005 metais, siekiant pagerbti ir paskatinti mokyklas, aktyviai dalyvaujančias ugdant vaikų ir jaunimo pilietiškumą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumą, skatinant šalies istorijos, kultūros ir Lietuvos kariuomenės pažinimą. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Mokyklų paraiškos priimamos Krašto apsaugos ministerijoje el. paštu RSV@kam.lt 

Mokyklos atrankos nuostatai, paraiškos forma skelbiama Krašto apsaugos ministerijos tinklalapyje

Apie Lietuvos vėliavos dieną:

Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Tąkart ją iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, po to savanoriai sugiedojo Lietuvos himną. 

Deja, pirmą kartą iškelta Lietuvos trispalvė plevėsavo neilgai. 1919 m. sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai ir nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną.

Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio pirmąją rengiama Vėliavos pakėlimo ceremonija.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą