Alytiškiai įsitrauks į mokyti kviečiantį projektą

Alytaus šv. Benedikto gimnazija ir Likiškėlių progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinktos dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ Mokyklose suburtos pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Alytų nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. atvyksta ir dvi jaunos „Renkuosi mokyti!“ mokytojos – istorikės Rūta Brazlauskaitė ir Neringa Šalugaitė.

Visuomenės susidomėjimas švietimu nemenksta – tai patvirtino ir atranka į programą „Renkuosi mokyti!“. Iš beveik 500 kandidatų rudenį mokyklų duris pravers 24 dalyviai, kurie praėjo griežtą atranką, turi įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą, yra patyrę savo sričių praktikai. Jie dirbs mokyklose visoje Lietuvoje: Alytuje, Velžyje, Priekulėje, Tauragėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Šv. Benedikto gimnazijoje nuo rugsėjo pradėsianti dirbti Rūta sako, kad į mokyklą ją atvedė trys jos gyvenime itin svarbūs dalykai: vaikai, istorija ir požiūris į galimybes. Be to, apie mokytojos profesiją ji yra galvojusi jau seniai, tad dalyvavimas projekte padės suprasti, ar šis kelias tikrai jos. „Manau, mokydama istorijos ne tik turėsiu galimybę dar labiau gilintis į jos įdomybes, bet ir perteikti vaikams meilę dalykui, atskleisti istorijos grožį, reikšmę, platumą ir taip pat jos artumą kiekvienam. Tai, mano nuomone, labai svarbu, o mokyklose retai skiriama pakankamai dėmesio istorijai, kuri mus supa čia ir dabar. Šį projektą matau  ir kaip milžinišką galimybę ne tik tobulėti pačiai, bet ir daryti realų pokytį Lietuvos mokyklose, o tai reiškia dvigubai didesnę patirtį“, – pasakoja R. Brazlauskaitė. Mergina yra aktyvi skautė, dešimtokė tapo visų Ventos skautų vade, dirbo auklėtojos padėjėja darželyje, organizacijoje „Gelbėkit vaikus“, yra aktyvi keliautoja.

Likiškėlių progimnazijoje dirbsiančiai istorikei N. Šalugaitei taip pat tai nebus  pirmas susidūrimas su vaikais: ji teikė pagalbą „Jaunimo linijoje“, dirbo „Lietuvos Atgajos“ stovyklos vadove, padėjo mokytis „SOS vaikų kaime“ gyvenančiai mergaitei. Neringos nuomone, pradėjus nuo švietimo pokyčių, kurie daro didelę įtaką jauno žmogaus vystymuisi, palaipsniui pasiektume ir kitų svarbių
sričių pokyčių. „Antra, tikiu „Renkuosi mokyti!“ idėjomis ir vertybėmis. Man nepaprastai artima mintis, kad vaikas mokykloje turi atskleisti savo potencialą ir mokytis su džiaugsmu“, – apie motyvaciją dirbti mokytoja pasakoja mergina.

Projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. „Projektą remiame jau trečius metus ir, kaip parodė ankstesniais metais atlikti tyrimai, mokyklose, kur vyrauja pagarba ir pagalba kiekvienam mokiniui, ten stipresnė visų jų motyvacija mokytis, dažniau taikomi šiuolaikinio mokymo metodai, žemesnis patyčių, atskirties lygis. Tokią mokyklą ir siekiame kurti su aktyviais „Renkuosi mokyti!“ mokytojais ir visos bendruomenės įsitraukimu“, – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius Rytis Jezepčikas.

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, 60 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, jis pasieks 23 tūkst. mokinių.

Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą