Būreliuose, edukaciniuose užsiėmimuose galės dalyvauti didesnės vaikų grupės

Nuo šiandien neformaliojo vaikų švietimo veiklas, paprastai tariant – būrelius, edukacinius užsiėmimus – bus galima organizuoti didesnėms grupėms. Numatyta, kad vietoje maksimalaus šiuo metu nustatyto 10 vaikų skaičiaus grupėje užsiėmimuose galės dalyvauti 15 vaikų. Svarbu, kad ir toliau galioja visi anksčiau nustatyti reikalavimai, leisiantys užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo gegužės 18 d., vaikų švietimo veikla gali vykti įprastu būdu.


Ugdymo organizavimas

Neformaliojo vaikų švietimo veikla gali būti organizuojama ne didesnėmis kaip 15 vaikų grupėmis. Taip pat turi būti užtikrinama, kad kiekvienam vaikui patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas. Tiek lauke, tiek patalpose turi būti laikomasi grupių izoliacijos principo: skirtingų grupių vaikai nesimaišytų, dalyvautų tik tos pačios grupės veiklose. Vienos vaikų grupės veiklas patariama organizuoti toje pačioje vienoje patalpoje, o dar geriau, jeigu tai įmanoma, – lauke.

Darbuotojai turi laikytis ne mažesnio kaip 1 metrų atstumo vienas nuo kito ir vaikų. Jei tai neįmanoma, išvengti fizinio kontakto arba jį riboti (trumpiau nei 15 min). Darbuotojams uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Kai vyksta neformaliojo švietimo veiklos, patariama nekontaktuoti su pašaliniais, veiklose nedalyvaujančiais žmonėmis. Jei to padaryti neįmanoma, reikėtų riboti kontakto laiką ir išlaikyti saugų atstumą.

Vaikų sveikatos priežiūra

Rekomenduojama prie įėjimo matuoti visų vaikų kūno temperatūrą ir neįleisti karščiuojančių, t. y. tų, kuriems pasireiškusi 37,3 ir daugiau laispnių temperatūra), turinčių kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pavyzdžiui, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Jei vaikų vasaros stovyklose vaikai apgyvendinami, rekomenduojama vaikų kūno temperatūrą matuoti vieną kartą per dieną. Pastebėjus, kad vaikas ėmė karščiuoti ar pasireiškė kitų kvėpavimo takų ligų požymiai, jis nedelsiant turi būti izoliuojamas, o dėl tolimesnių veiksmų konsultuojamasi Karštąja koronaviruso linija 1808.

Darbuotojų sveikata

Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje turi dirbti tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, jiems taip pat turi būti matuojama temperatūra, vos tik atvykus į darbą.

Be to, rekomenduojama, kad tiesiogiai su vaikais nedirbtų darbuotojai, priklausantys rizikos grupei, t. y. vyresni nei 60 metų, sergantys lėtinėmis ligomis.

Maitinimo organizavimas

Jeigu organizuojamas maitinimas, geriau, kad vaikai būtų maitinami tose pačiose patalpose, kur ir vyksta užsiėmimai. Jei tokios galimybės nėra ir vaikai maitinami valgyklose, jie turi ateiti po vieną grupę pagal iš anksto parengtą grafiką. Maitinimas švediško stalo principu negali būti organizuojamas. Kai pavalgo viena grupė, valgyklos salė turi būti išvėdinama ir išvaloma.

Vasaros stovyklose maitinimą siūloma pagal galimybes organizuoti lauke.

Higienos sąlygos

Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje turi būti sudarytos sąlygos rankų higienai: praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, skystas muilas, vienkartiniai rankšluosčiai. Jeigu užsiėmimus lanko vyresni vaikai, gerai matomoje vietoje prie įėjimo, tualetuose turi būti pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės.

Patalpos, kuriose vykdomos neformaliojo vaikų švietimo veiklos, išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Dažnai liečiami paviršiai valomi valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Taip pat išvalomos ir dezinfekuojamos bendros priemonės, kuriomis naudojasi ne vienas.

Prie įėjimų tėvams, vaikams rekomenduojama pateikti informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.), apsaugos priemonių dėvėjimą, draudimą veiklose dalyvauti sergantiems vaikams.

Rekomenduojama tėvams į neformaliojo vaikų švietimo veiklas nevesti vaikų, jeigu jie serga lėtinėmis ligomis.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą