Ar tinkamai tręšiate laukus? Dirvožemio „žemėlapis” padės gauti didesnį derlių
Alytaus rajono savivaldybė, atsižvelgdama į pastarojo meto žemdirbių nuostolius dėl pasėlių derliaus (javų išgulimas, sausra arba šalčio padaryta žala), nusprendė padėti žemdirbiams tinkamai išsiaiškinti, kokių priemonių imtis, kad augalai jų laukuose būtų stipresni, greičiau subręstų ir duotų didesnį derlių. Taip pat – finansiškai paremti inovatyvias programas.
Ketvirtadienį, liepos 16 d., 10 val. meras Algirdas Vrubliauskas ir savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius kviečia rajono ūkininkus į susitikimą Viešosios bibliotekos salėje (Naujoji g. 48, Alytus).
Susitikime taip pat dalyvaus Vokietijos įmonės „Agricon“ atstovas – Tiksliojo ūkininkavimo konsultantas Lietuvoje Marius Kazlauskas.
Įmonė „Agricon“ jau pradėjo mokyti Lietuvos žemdirbius naujoviško ūkininkavimo, pavasarį atliekant laukų dirvožemio tyrimus ir taikant ketverių metų tręšimo planą.
Pasak specialistų, pirmiausia svarbu nustatyti dirvos rūgštingumą (ph) ir pagrindinių elementų – fosforo, kalio, magnio ( P, K, Mg) kiekį dirvožemyje bei subalansuoti kiekvieno iš jų optimalų lygį.
Tokiu būdu galima tiksliai nustatyti, kiek ir kokių trąšų reikia jūsų laukams. Tada parengiamas konkrečiam laukui rekomenduojamas 4 metų tręšimo planas (barstant trąšas kintama norma su barstytuvams skirtais kompiuteriniais žemėlapiais).
Nauda triguba – sunaudojama mažiau trąšų, gaunamas didesnis derlius, nes augalai tampa stipresni ir atsparesni nepalankioms gamtos sąlygoms, lengviau ištveria sausras, šaltį, pasėlis greičiau ir tolygiau subręsta, galima greičiau nuimti derlių. Na, o mažesnis trąšų poreikis padeda saugoti švarią gamtą.
Susitikimo metu ūkininkai galės užduoti praktinius klausimus ir išsiaiškinti jiems rūpimas problemas, gaus nemažai naudingos informacijos.
ARSA.lt informacija
Komentarai
Komentarų nėra