Stilistė Agnė Jagelavičiūtė: misija apsirengti nebrangiai, bet stilingai – įmanoma
- Ir nebrangus drabužis atrodys gražiai, jeigu bus tinkamai parinktas ir prižiūrėtas
- Prieš perkant naujus drabužius reikia peržvelgti spintos turinį ir pagalvoti, su kuo derinsite naujai įsigyjamą drabužį
- Kaip ir prieš apsipirkdami maisto prekėmis, eidami pirkti drabužių, susidarykite sąrašą
Tam, kad jūsų apranga atrodytų gražiai, drabužiai turi atitikti dydį, derėti tarpusavyje. Labai svarbu, jog gražūs drabužiai ir stilingi jų deriniai nebūtinai turi kainuoti brangiai, sako stilistė Agnė Jagelavičiūtė. Stiliaus ekspertė įvertino drabužių ir aprangos detalių pasirinkimą „Maximoje“, ir pateikia patarimus, kaip atrodyti stilingai nesumokant daug.
„Yra vienintelis atvejis, kuomet drabužiai atrodys blogai – tai tuomet, kai jie bus nudėvėti, išsitampę ar purvini. Visais kitais atvejais, jeigu tai yra prižiūrėtas drabužis ir parinktas teisingai, visiškai nepriklauso nei jo kaina, nei prekinis ženklas, jis atrodys puikiai. Ne kartą esu mačiusi naują parduotuvėje kabantį paltą, o jis jau buvo visas aplipęs pūkais ar marškinėlius, kurie kabėdami nauji jau atrodo kaip dėvėti ir skalbti kelis kartus. Ir ne kartą esu mačiusi drabužių, kurie yra tikrai pigūs, paprasti, bet sukūrus tinkamą derinį, jie atrodo nuostabiai“, – sako stilistė Agnė Jagelavičiūtė.
Įvertinusi drabužių pasirinkimą „Maximoje“, A. Jagelavičiūtė, pateikia penkis stiliaus patarimus, kaip renkantis drabužius sutaupyti ir susikurti stilingus kasdienius derinius.
„Didžioji dalis „Maximoje“ siūlomų drabužių atitinka klasikinį stilių, taip pat daug laisvalaikio stiliaus drabužių. Rinktis tikrai yra iš ko, o žemos kainos leidžia susikurti ne vieną skirtingą derinį, taigi atnaujinti nemažą dalį garderobo“, – sako A. Jagelavičiūtė.
Margas ar vienspalvis
„Vieną sezoną gali būti madingi margi raštai su gėlėmis, kitą – su geometrinėmis figūromis. Tačiau po kurio laiko buvusi madinga gėlių raštais marginta palaidinė nuguls spintos gilumoje, nes su jau jausitės nepatogiai, negražiai ar tiesiog nemadingai“, – sako gerai žinoma stilistė.
Pasak jos, derinant aprangos detales geriausia rinktis vienspalvius drabužius. Tokie niekuomet neišeis iš mados, galima sukurti kur kas daugiau derinių nei su margais. Taip pat nebijoti ir spalvų. Vienas kitas ryškus drabužis pagyvins ir atgaivins jūsų garderobą, tačiau pagrindinės neutralios spalvos – juoda, pilka, balta, smėlio – niekuomet neleis suklysti. Atvirkščiai, apsirengę šių spalvų drabužiais atrodysite stilingai, tvarkingai, o spalvos visuomet derės tarpusavyje.
Klasikiniai drabužiai
„Lengviausiai tarpusavyje yra derinami klasikiniai drabužiai, nes jie yra pakankamai griežtų formų ir spalvų. Pavyzdžiui, juodos kelnės, šviesūs marškiniai ar marškinėliai, švarkas, lygaus kirpimo sijonas, tai drabužiai, kurie visuomet turėtų būti jūsų spintoje“, – pataria A. Jagelavičiūtė.
Pasak stilistės, klasikinių drabužių pliusas yra ir tas, kad tuos pačius galima dėvėti metų metus.
„Tinkamai prižiūrimi drabužiai tarnaus ne vienerius metus, su jais visuomet atrodysite stilingai. O geriausia tai, kad jie visuomet išgelbės, kai atrodys, kad neturite ką apsirengti. Juodos kelnės, balti marškiniai ir švarkelis sukurs tvarkingą, klasikinį įvaizdį, kurį visuomet galima pagyvinti ryškesniais aksesuarais – apyranke, vėriniu, auskarais ar spalvinga skarele“, – dėsto stilistė.
Spintos revizija
Stilistė sako, kad prieš apsiperkant, spintos turinį reikėtų gerai peržiūrėti. Taip išvengsite nereikalingų pirkinių, peržiūrėsite ir žinosite, su kuo derės naujai įsigytas drabužis. Būdami tikri, kad prisiderinsite naują rūbą, galėsite sau leisti įsigyti naują suknelę ar kelnes apie kurias ilgai svajojote.
„Klaidinga manyti, kad nusipirkus naują sijoną, prie jo reikia pirkti marškinėlius, rankinę ir batelius. Jau pirkdami naują drabužį turite galvoti apie tai, ką turite savo spintoje, ir su kuo tas drabužis derės, kaip papildys jūsų garderobą. Nepirkite, jeigu galvojate, kad apsirengsite juo kada nors ir perkate tik todėl, kad negalite atsispirti. Greičiausiai to prie nieko jūsų spintoje nederančio drabužio taip niekada ir neapsirengsite arba neturėsite prie ko priderint“, – patirtimi dalinasi A. Jagelavičiūtė.
Pirkinių sąrašas
„Gali skambėti keistai, tačiau pirkinių sąrašas reikalingas ne tik maisto prekėms, bet ir drabužiams. Peržiūrėję šaldytuvo turinį ir susidarę pirkinių sąrašą, peržvelkite ir spintos turinį bei susidarykite sąrašą drabužių, kuriuos metas atnaujinti, arba kurių jums trūksta. Eidami apsipirkti į „Maximą“ šalia pieno ir duonos įsirašykite ir kelnes, megztinį ar sijoną. Šis sąrašas lygiai taip pat apsaugos nuo nereikalingų pirkinių, todėl galėsite daugiau skirti trūkstamiems daiktams bei taip išvengti krūvos nereikalingų drabužių su kuriais nežinosite, ką daryti“, – pataria A. Jagelavičiūtė.
Ryškios spalvos
Pasak Agnės Jagelavičiūtės, ryškios spalvos tikrai pagyvina ir suteikia išskirtinumo, tačiau su jomis reikia elgtis atsargiai.
„Jeigu norite eksperimentuoti su spalvomis, pirmiausiai pasidairykite po aksesuarų skyrių. Ryškūs bateliai, spalvota skarelė ar šalikėlis tikrai pagyvins jūsų įvaizdį, klasikinį derinį sušvelnins ir pavers daugiau laisvalaikiui skirtu arba bent jau pakels nuotaiką“, – vardija A. Jagelavičiūtė.
Kaip teigia stilistė, ryškias spalvas reikėtų prisijaukinti, vienu metu nepirkti raudonų kelnių, geltonų marškinėlių ir žalio sijono. Tokie pirkiniai gerokai paplonins piniginę, juos yra gan sunku derinti, o ir spalvos tinka toli gražu ne kiekvienam. Todėl pirmiausiai reikėtų atrasti tinkamas spalvas, įsivertinti norus ir galimybes, o tik tada pirkti dar vieną ryškiai salotinį sijoną.
Taupyti padės kasdien mažos drabužių kainos
Nuo šios savaitės „Maximos“ kampanija „Mažos kainos garantija“ taikoma ir drabužiams. Juos pirkėjai galės rasti visuose aprangos skyriuose didesnio („XX“) ir didžiausio („XXX“) formato „Maxima“ parduotuvėse. Būtent šio formato parduotuvėse, ypač įsikūrusiose didmiesčiuose, parduodama beveik pusė viso tinklo parduotuvėse siūlomų drabužių.
Kampanijos „Mažos kainos garantija“ karuliais ir geltonomis etiketėmis pažymėtų drabužių kainas bent du kartus per savaitę kainų rinkėjai tikrina ir lygina su tos pačios rūšies, dydžio ir paskirties drabužiais kituose prekybos tinkluose Lietuvoje: „Iki“, „Rimi“, „Lidl“. Jei randama, kad prekės kaina skiriasi, „Maxima“ mažina savo kainą.
Komentarai
Komentarų nėra