Ūkininkams, įmonėms ir bendrijoms – parama elektros energijos kaupimo įrenginiams įsirengti
Energiją saulės ir vėjo jėgainėse pasigaminantiems ūkininkams, įmonėms ir bendrijoms skelbiamas kvietimas teikti paraiškas ir gauti finansavimą iki 500 kWh talpos elektros energijos kaupimo įrenginio įsirengimo išlaidų daliai padengti.
Paraiškas bus galima teikti iki š. m. gruodžio 6 d. Iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „Naujos kartos Lietuva“ lėšų priemonei skirta 3,4 mln. eurų. Paramos priemonę administruoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
„Atsinaujinančių energijos išteklių plėtra Lietuvoje įgavo naują pagreitį. Didėjant investicijoms į saulės ir vėjo elektrines, valstybės finansinė parama energijos kaupikliams tampa ypač aktuali tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Ūkininkai ir smulkios įmonės, kurios turi nedidelės galios saulės ir vėjo elektrines, neretai susiduria su tuo, kad jų pasigamintą energiją ne visada gali sunaudoti savo reikmėms. Todėl yra labai svarbu turėti galimybę kaupti perteklinę energiją ir ją panaudoti vėliau“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.
Pagal Energetikos ministerijos inicijuotą jungtinį projektą paraiškas paramai gauti gali teikti ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančios labai mažos ir mažos įmonės bei tokių įmonių statusą atitinkantys ūkininkai, taip pat atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos, kurių dalininkais nėra vidutinės įmonės ar savivaldybių valdomos įmonės, ir piliečių energetikos bendrijos.
„Finansinė parama elektros energijos kaupimo įrenginiams statytis orientuota į ūkininkų ir smulkiojo verslo poreikį kaupti nuosavose saulės ar vėjo elektrinėse pagamintą energiją, kurios ne mažiau kaip 50 proc. panaudojama savo ūkio reikmėms. Energijos gamyba saulės ir vėjo elektrinėse priklauso nuo gamtinių sąlygų ir ne visada yra galimybė pasigamintą elektrą suvartoti iš karto, todėl kaupimo įrenginiai reikalingi elektros gamybos piko metu, kad energiją būtų galima kaupti ir naudoti tada, kai jos reikia“, – pabrėžia Lietuvos energetikos agentūros l. e. p. direktorė Agnė Bagočiutė.
Dotacijos teikiamos iki 500 kWh talpos ličio geležies fosfato ar ličio jonų elektros energijos kaupimo įrenginio įsigijimui ir įsirengimui.
Kaupimo įrenginio įrengimo projekto suma bus skaičiuojama pagal fiksuotojo vieneto įkainį – 744,23 EUR be PVM/1kWh kaupiamos pagamintos elektros energijos ličio geležies fosfato kaupimo įrenginyje ar 646,41 EUR be PVM/1kWh – ličio jonų kaupimo įrenginyje. Įmonės, ūkininkai ir bendrijos, kurių bent vienas dalininkas yra įmonė arba ūkininkas, galės gauti finansavimą, siekiantį iki 25 proc. nuo pagal įkainį paskaičiuotos sumos, kitos bendrijos – iki 30 proc. nuo pagal įkainį paskaičiuotos kaupimo įrenginio įrengimo išlaidų sumos.
Finansavimo sąlygos ir detali informacija apie paraiškų teikimo procesą ir dokumentus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt. Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima el. paštu kaupikliai@ena.lt ir tel. 8 5 230 3312.
Finansavimas individualiems elektros energijos kaupimo įrenginiams įrengti ir elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių saugojimo pajėgumams sukurti skiriamas pagal Energetikos ministerijos inicijuotą ir LEA administruojamą jungtinį projektą „Investicinė parama individualiems elektros energijos kaupimo įrenginiams“. Projektas įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.
Komentarai
Komentarų nėra