Pasimatymas su delfinais: naudą jaučia ir po metų

 

Išugdyti subalansuotą ir sąmoningą asmenybę siekia visi tėvai, tačiau susidūrus su autizmo sutrikimu tai padaryti tampa daug sudėtingiau. Nežinojimas kaip elgtis su tokiu vaiku dažnai gali sukelti sunkumų tiek tėvams, tiek aplinkiniams. Kasmet vis daugiau šeimų, norėdamos pagerinti savo vaikų sveikatos būklę, atsigręžia į delfinų terapiją. Į ją dėmesį atkreipia ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kartu su ledų gamintoju „Premia KPC“ jau antrus metus organizuojantis akciją „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“, kurios metu surinkti pinigai suteikia galimybę šeimoms lankyti delfinų terapijos seansus.

„Autizmo sutrikimą turintys asmenys visuomenėje vis dar yra stigmatizuojami. Ne visuomet žinome, kaip elgtis susidūrus su tokiais žmonėmis, kaip juos suprasti ir kaip padėti. Šia akcija siekiame atkreipti dėmesį ir suteikti galimybę mūsų klientams prisidėti prie autizmą turinčių vaikų sveikatos gerinimo“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Praėjusiais metais akcijoje dalyvavo 15 šeimų, o šiandien jos jau džiaugiasi teigiamais terapijoje pasiektais rezultatais. Tarp jų ir autizmo spektro sutrikimą turinčią mergaitę auginanti šeima.

„Dukra jau nuo mažens pasižymėjo išskirtiniu elgesiu, būdavo gana impulsyvi, irzloka. Neaiškios priežastys išprovokuodavo netikėtus jos isterijos priepuolius, buvo sutrikęs ir miego režimas. Nors daug vaikų nemėgsta keltis anksti ryte, pas mus kiekvienas rytas prilygdavo mūšiui. Lankomoje ugdymo įstaigoje ji taip pat kartais būdavo agresyvi, o tam, kad nurimtų, prireikdavo daug laiko“, – prisimena mergaitės mama.

Tačiau, kaip tikina moteris, dukrai pradėjus lankyti delfinų gydymo terapiją ir reabilitaciją viskas netikėtai pradėjo keistis su kiekviena diena.

„Jautėmės tarsi stebuklų šalyje – po kiekvieno seanso mergaitės būklė vis gerėjo, negalėjome atsistebėti tokiais pokyčiais. Nei į mokyklą, nei į kitus užsiėmimus anksčiau nenorėjusi eiti dukra tiesiog spirgėdavo laukdama pasimatymo su delfinais. Taip pat labai klausė ir specialisto, atlikdavo visas užduotis ir klausydavo patarimų. Širdis džiaugėsi tai matant, net negalėjau patikėti, kad tai įmanoma“, – pasakoja mama.

Šiandien po delfinų terapijos praėję jau metai, tačiau šeima linksmai prisimena joje praleistą laiką ir džiaugiasi ilgalaikiais pasiektais rezultatais. Pasak moters, nors terapija ir neatrodo labai ilga – susideda iš dešimties seansų, tačiau yra išties efektyvi, o pasekmės ilgalaikės.

„Pastebėjome, kad susitvarkė dukros miego režimas. Labai pasikeitė elgesys – nebeprieštarauja, sumažėjo lingavimas, supimasis, galime pasitarti kartu, ką veiksime. Pasikeitė elgesys ir namuose, ji tapo daug ramesnė. Būna, atsigula šalia ir prisiglaudžia, padeda galvą ant krūtinės ir prašo paglostyti galvą – to niekada nebūdavo. Atrodo, kad aš pati gavau neįkainojamą galimybę atsipalaiduoti, nors apie tai net nesvajojau“, – džiaugiasi moteris.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėjos, socialinių mokslų daktarės Brigitos Kreivinienės, jau beveik dvidešimt metų Lietuvos jūrų muziejuje vykdoma delfinų terapijos programa, kuri kasmet sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio.

„Delfinai išties unikalūs ir intelektualūs gyvūnai. Vien jų fiziologinis unikalumas kelia geras emocijas, nes delfino pražiota burna mums primena jo šypseną. Jie taip pat labai smalsūs, noriai bendrauja su žmonėmis, yra žaismingi ir tuo sugeba pakelti net liūdniausios ar irzliausio žmogaus nuotaiką“, – teigia B. Kreivinienė.

Kaip pasakoja specialistė, daugiausia gyvūnų asistuojamos terapijos paslaugomis naudojasi vaikai ir suaugę, kurie turi psichikos ir elgesio arba nervų sistemos ligas. Po tokių terapijos seansų matomi pažangūs rezultatais, tai ypač veiksminga vaikams iki 7 metų amžiaus, kurie yra imliausi.

Šią vasarą „Maximos“ pirkėjai, įsigydami ledų „Klasika“ vafliniuose puodeliuose, vėl turi galimybę prisidėti prie geresnės specialiųjų poreikių turinčių vaikų raidos.

Komentarai

Parašykite komentarą