Alytiškis pirmą verslą pradėjo penktoje klasėje, dešimtoje – įkūrė startuolį


Dešimtokas Adrijus Jakučionis jau prieš penkerius metus nusprendė, kad nori tapti verslininku ir pradėjo atkakliai siekti savo užsibrėžto tikslo. Dabar jis sukūrė startuolį ir jau greitai rinkai pristatys perspektyvią sutelktinio finansavimo platformą. Adrijus tikisi, kad ateityje ji bus viena iš lyderiaujančių turinio monetizavimo platformų pasaulyje.
Atrado nišą sėkmingam verslui
Būdamas penktoje klasėje alytiškis įkūrė savo pirmąjį verslą – internetinę parduotuvę. „Paragauti verslininko duonos“ tuomet jį paskatino ekonomikos mokytoja. Laikui bėgant suprato, kad verslas yra ir pašaukimas, ir hobis, o ateityje nori dirbti sau.
„Dabar su komanda kuriame sutelktinio finansavimo platformą, orientuotą į įvairaus turinio kūrėjus visame pasaulyje, leisiančią jiems uždirbti papildomai, monetizuojant jų turinį. Kurdami savo produktą stipriai remiamės dirbtiniu intelektu, naujosiomis technologijomis bei pritaikymu kuo platesniam vartotojų segmentui. Šios platformos veikimo principas labai paprastas – mes suteikiame vietą bei visus reikalingus įrankius turinio kūrėjui, kad galėtų valdyti savo turinio kūrimo verslą, o jis platformoje kelia savo prenumeratoriams prieinamą, išskirtinį turinį“, – apie savo startuolio veiklą pasakoja Adrijus.
Ši idėja vaikinui kilo rinkoje pastebėjus problemą – didelė dalis turinio kūrėjų neuždirba pakankamai, tiek, kad galėtų išgyventi iš savo hobio. Taip jis įžvelgė potencialią nišą savo verslui.
Gavo vertingos verslo patirties
Adrijus aktyviai lankosi įvairiuose su verslu susijusiuose mokymuose, renginiuose, sėkmingai dalyvauja hakatonuose, daug verslui reikalingų įgūdžių įgavo pasinaudojęs „Versli Lietuva“ inicijuota mentorystės programa. Jo mentoriumi tapo patyręs verslininkas Aurimas Bernatavičius, UAB „Geodėja“ vadovas.
„Mentorystės sesijos vyko Alytaus bendradarbystės centre „Spiečius“, skirtame pradedantiems ar augti norintiems verslininkams. Programoje dalyvavau 6 mėnesius ir per tą laiką stengiausi pasisemti kuo daugiau mano verslui naudingų žinių. Pagrindiniai įgūdžiai, kuriuos įgavau konsultuodamasis su mentoriumi ir perimdamas jo patirtį, tai – bendravimas su klientais, derybų menas bei naujų ryšių užmezgimas“, – sako vaikinas.
Jis priduria, kad dalyvaujant mentorystės programoje pavyko suburti stiprią, motyvuotą ir ambicingą komandą, pritraukti naujus klientus bei suprasti ir pritaikyti verslo standartizavimo procesus.
„Nauji patarimai, pasiūlymai ir kokybiški rezultatai – visą tai gali atnešti mentorystė. Reikia tik ateiti ir gerai įsisavinti suteikiamą informaciją. Man džiugu, kad ir mažesniuose Lietuvos miestuose yra puoselėjamas verslumas. Mentorystėje įžvelgiu naudą tiek pradedantiems verslininkams, tiek besivystančioms ar sėkmingai veikiančioms įmonėms“, – kalba Adrijus.
Vizija – lyderiauti pasaulyje
Šiuo metu jo komanda baigia kurti MVP (angl. minimal viable product) ir jau turi keletą užsakymų, aktyviai kontaktuoja su potencialiais klientais. Komanda analizuoja įvairių vartotojų poreikius ir atsiliepimus, taip tobulindami savo kuriamą platformą.
„Startą planuojame 2020 m. pradžioje. Per pirmuosius metus ketiname įsitvirtinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių rinkose. Ateityje siekiame tapti viena iš lyderiaujančių turinio monetizavimo platformų pasaulyje, suteikiant galimybę turinio kūrėjams uždirbti pakankamai“, – savo vizija dalinasi Adrijus.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą