Gaisras automobilyje: ką daryti ir kodėl gesintuvas ne visada padeda

Nepaisant stereotipų, elektromobiliai nėra pagrindinė automobilių gaisrų priežastis. Ekspertų duomenimis, kasdien užregistruojama dešimtys automobilių gaisrų, ir tik nedidelė jų dalis susijusi su elektromobiliais. Daug didesnį gaisro pavojų kelia hibridiniai automobiliai ir transporto priemonės su dujų balionų įranga (DBI). Apie tai praneša „AutoSwiat“. 

Automobilių gaisrų priežastys 

Dažniausiai automobilio gaisras kyla dėl: kuro nuotėkio, trumpojo jungimo elektros instaliacijoje, konstrukcinių trūkumų, techninių mazgų perkaitimo.  Ypatingą pavojų kelia naudoti automobiliai su nesertifikuota arba netinkamai įrengta GAB. Netinkamas sistemų sandarumas, blogai sumontuoti vamzdžiai arba techninės priežiūros trūkumas gali sukelti tragiškas pasekmes. 

Kodėl gesintuvas ne visada padeda? 

Pasak ekspertų, savarankiškas ugnies gesinimas beveik visada yra neveiksmingas, ypač jei naudojamas pigus automobilinis gesintuvas.  Elektromobilių atveju situacija yra dar sudėtingesnė: baterijos gali įkaisti iki kritinės temperatūros, sukeldamos terminį pagreitėjimą – grandininę užsidegimo reakciją, kurią įprastiniais būdais sustabdyti beveik neįmanoma. 

Dega automobilis – ką daryti 

Jei pajutote dūmų kvapą arba pastebėjote pirmuosius užsidegimo požymius automobilyje nedelsdami sustabdykite automobilį saugioje vietoje. Tuomet išjunkite uždegimą – tai nutrauks elektros sistemos maitinimą ir greitai išeikite iš salono kartu su visais keleiviais. Neatidarykite variklio dangčio – deguonies srautas tik sustiprins ugnį. Gaisrą gesinkite tik tada, jei turite kelis gesintuvus ir aiškiai matote ugnies šaltinį. Kitais atvejais – pasitraukite į saugų atstumą ir iškvieskite gelbėtojus. 

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą