Tik viena lemtinga klaida ir uogų turėsite gerokai mažiau: paaiškino, kaip tiksliai genėti aviečių krūmus
Sezoniniu aviečių genėjimu siekiama suformuoti maksimalų derlių duodančius krūmus. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti esant ne žemesnei kaip +5 laipsnių dienos temperatūrai, kol šakos dar nepradėjo leisti pumpurų.
Pradėjus augti jauniems šoniniams ūgliams, genėjimą patartina nutraukti arba atidėti vėlesniam laikotarpiui. Visas nulūžusias ar nušalusias šakas reikia pašalinti. Sveikų ir stiprių ūglių viršūnės taip pat turėtų būti sutrumpintos, nes būtent jos ateityje teiks derlių. Jei ant krūmo yra pažeistų šakų, jas reikia nupjauti iki artimiausio sveiko mazgo. Optimalus krūmo aukštis – nuo vieno iki pusantro metro, kad nuimant derlių šakos nebūtų sulenktos.
Rekomendacijos dėl aviečių genėjimo
Nudžiūvusios viršūnės rodo pažeistas arba nesubrendusias šakas. Sveikų ūglių pjūvis būna žalios spalvos, o negyvų – rudos ir trapios. Visas šakas patartina sutrumpinti 10–20 cm. Kiekviename krūme turėtų likti 5–8 pagrindinės šakos. Auginant tranšėjiniu būdu vienam metrui 20–25 cm atstumu turėtų būti palikta ne daugiau kaip 14–16 stiprių ūglių. Avietėse su užtvirtinimo sistema šakos išdėstomos 10–15 cm atstumais.
Pagrindinės aviečių genėjimo klaidos
Daugelis leidžia krūmams augti laisvai, kaip laukinėje gamtoje. Tačiau šiuolaikinės veislės labai skiriasi nuo senųjų ir, norint padidinti derlių, jas reikia tinkamai genėti.
Nekontroliuojamos veislių avietės perauga ūgliais, o tai silpnina augalą ir mažina jo gebėjimą derėti. Ypač reikia pavasarį genėti jaunus ūglius, kad padidėtų derlingumas, tačiau pradedantieji sodininkai dažnai ignoruoja šią procedūrą. Dažnai sodininkai neprisimena veislių pavadinimų arba pamiršta jų aprašymus, todėl negali atskirti vienadienių ir remontantinių veislių. Tuo tarpu skirtingoms veislėms reikia specialaus požiūrio į genėjimą, kuris turi didelę įtaką uogų derliui ir dydžiui.
lrytas.lt informacija
Komentarai
Komentarų nėra