Nuotraukos autorius: M.Patašius

Nuo šiandien – svarbūs pokyčiai: laisvinami ribojimai dėl kaukių dėvėjimo

Nuo ketvirtadienio gyvensime laisviau – šiandien įsigalioja dvi karantino švelninimo nuostatos, pagal kurias lauke jau galima nebedėvėti kaukių, o parkuose ar kitose atvirose erdvėse būriuotis iki penkių asmenų. Vyriausybė trečiadienį dar labiau sušvelnino karantino sąlygas, leisdama restoranų, kavinių, barų darbą vidaus sąlygomis, atnaujindama švietimo įstaigų, sveikatinimo paslaugų centrų veiklą, renginius tiek lauke, tiek viduje, kuriuose gali dalyvauti ne daugiau nei 30 dalyvių. Dauguma šių siūlymų įsigalios nuo gegužės 18 arba gegužės 30 dienos, tačiau du nutarimai – dėl kaukių dėvėjimo ir būriavimosi – įsigalioja dar ketvirtadienį.

Kaukių dėvėjimas viešose erdvėse – tik rekomendacija Nuo ketvirtadienio lauke galima nebedėvėti kaukių. Numatyta, kad kaukės atvirose vietose lieka tik rekomendacija, bet nėra privalomos, išskyrus susibūrimo vietas – turgavietes, viešojo transporto stoteles, renginius, ekskursijas. Kaukes toliau reikės dėvėti viešose uždarose erdvėse, pavyzdžiui, parduotuvėse, vaistinėse ir pan., išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo vietose, taip pat sportuojant. Tiesa, premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas šiuos pokyčius, ragino gyventojus kaukes dėvėti ir toliau, nes tai sumažintų koronaviruso plitimo riziką. „Vienas iš sėkmingesnių mūsų pandemijos suvaldymo rezultatų, kad mes pakankamai drausmingai saugojomės, ir kaukių dėvėjimui tapus rekomendacija, yra siūlymas tos rekomendacijos laikytis“, – sakė S.Skvernelis.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentavo, kad, sušilus orams, kai kuriems žmonėms veido apsaugos priemonių dėvėjimas tampa didesne problema nei pats koronavirusas. Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones Lietuvoje buvo privaloma nuo balandžio 10 dienos. Būriuotis – iki penkių asmenų Vyriausybė taip pat nutarė nuo gegužės 14 dienos leisti parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išlaikant atstumą, vengiant tiesioginio fizinio kontakto. Iki šiol buvo leidžiama būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.

Šios savaitės pradžioje įsigaliojo dar keturi svarbūs pokyčiai, liečiantys keliones į Lenkiją, visų transporto priemonių valdymo įgūdžių egzaminus, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminus ir keleivių vežimą keltais. Su jais plačiau susipažinkite čia. Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui karantiną pratęsti dar trims savaitėms iki gegužės 31 dienos ir pradėti ketvirtąjį jo švelninimo etapą.

Buvo nutarta atidaryti vaikų darželius ir ikimokyklines grupes, leisti atnaujinti grožio, odontologijos paslaugas, organizuoti nedidelius renginius, sudaryti judėjimo tarp kaimyninių valstybių be priverstinės izioliacijos galimybes. Karantinas šalyje buvo paskelbtas kovo 16 dieną. Tiesa, A.Veryga laikosi pozicijos, kad karantino režimas greičiausiai bus tęsiamas ir po gegužės 31 dienos ir šalyje išliks „ilgokai“.

Agnė Černiauskaitė

lrytas.lt inf. 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą