Į pagalbą smulkiesiems verslininkams – virtualus buhalteris i.APS

2019 metus Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) pradėjo pristatydama daugelį gyventojų paliesiančias naujienas – Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatas ir galimybę anksčiau pamirštas pajamas deklaruoti bei mokesčius sumokėti be delspinigių ir baudų. Sausį VMI pristatė ir naują paslaugą – virtualų buhalterį i.APS. Plačiau apie šią naujovę kalbamės su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininke Judita Stankiene ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekane prof. dr. Astrida Miceikiene.

Gerbiama profesore, kaip vertinate naują VMI elektroninę paslaugą?

A. Miceikienė: Dauguma svarbios informacijos jau dabar pateikiama skaitmeniniu ir todėl lengviau pasiekiamu būdu. Vis didesnę reikšmę įgyja išmaniosios technologijos, padedančios paprastai ir greitai sutvarkyti apskaitą ir sumokėti mokesčius. Puiku, kad VMI, įvertinusi pasaulines tendencijas, įgyvendino projektą ir sukūrė inovatyvią apskaitos tvarkymo programą i. APS, kuria nemokamai galės naudotis smulkiuoju verslu užsiimantys asmenys.
Norėčiau pasiteirauti Kauno AVMI viršininkės J. Stankienės, kam skirtas šis virtualus buhalteris? Ar šiuo nemokamu įrankiu galės naudotis visi gyventojai?

J. Stankienė: i.APS sistema yra skirta smulkiesiems verslininkams, savo veiklą vykdantiems įsigijus verslo liudijimą arba įregistravus individualios veiklos pažymą. Mokesčių inspekcijos turimais duomenimis, šiuo metu tokias veiklos formas Lietuvoje yra pasirinkę per 220 tūkst. gyventojų. Svarbu pažymėti, kad naujasis virtualus buhalteris yra paslauga, skirta smulkiesiems verslininkams, vedantiems supaprastintą apskaitą.
Ko gali tikėtis gyventojai, pradėję naudotis šia elektronine VMI paslauga?

J. Stankienė: Noriu pabrėžti, kad pagrindinė virtualaus buhalterio i.APS užduotis – padėti individualią veiklą vykdantiems gyventojams taupyti jų resursus. Gyventojams, besinaudojantiems šia visiškai nemokama paslauga, nebereikės pildyti popierinių pajamų ir išlaidų žurnalų, sistema taip pat leis sutaupyti laiko, skiriamo mokesčių apskaičiavimui. Netrukus gyventojai programoje galės matyti apskaičiuotas mokėtinas GPM, PVM bei „Sodros" administruojamų mokesčių, PSD ir VSD įmokų sumas (jas apskaičiuos ir pateiks „Sodra"). Žinoma, apskaičiuotus mokesčius gyventojai galės patogiai susimokėti — mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką.
i.APS naudotojai sistemos pagalba taip pat galės išrašyti PVM ar paprastas sąskaitas faktūras, prekių (paslaugų) pirkimo - pardavimo kvitus. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai perkeliami į pajamų ir išlaidų žurnalą, o klientų ir kita dažnai naudojama informacija saugoma, tad pasikartojančių duomenų nereikės suvedinėti iš naujo.

Be šių privalumų, taip pat norėtųsi pažymėti analitines i.APS posistemio galimybes. Šis įrankis naudotojams suteiks galimybę stebėti, ar vykdoma veikla yra pelninga, kokios gaunamų pajamų ir patiriamų išlaidų tendencijos. Virtualaus buhalterio dėka gyventojas žinos, kiek konkretus klientas

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą