Lietuvoje lapkričio 16-ąją dešimtys tūkstančių mokinių išties tolerancijos rankąDešimtys tūkstančių Lietuvos mokinių su gera nuotaika ir šypsenomis veiduose paminės Tarptautinę tolerancijos dieną - lapkričio 16-ąją. Rekordinis skaičius (virš 1000) mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „IŠTIESK TOLERANCIJOS RANKĄ“.

Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti mokinius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste (prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą ir žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi).

Iniciatyvos sumanytojai įsitikinę, kad mokytis reikia ne tik galva, bet širdimi ir rankomis. Todėl mokiniai su mokytojais ruošėsi minėjimui kelias savaites: vyko diskusijos, mokiniai rinko medžiagą, diskutavo, piešė, gamino su rankomis susijusias menines kompozicijas ir koliažus.

Tolerancijos idėjų kontekste rankos simbolis neatsitiktinis, nes žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna, visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko ir suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų. Ir tik nuo mūsų priklauso, kam – geram ar piktam – mes panaudosime savo rankas. Ištiesta ranka – tai atvirumo ir pasitikėjimo ženklas.

Minėjimo dieną mokytojai ir mokiniai susirinks didesnėse mokyklų erdvėse, kur vyks diskusijos, kultūriniai renginiai, skaitomos įžymių žmonių mintys, o mokinių darbų parodos mokyklose dar ne vieną dieną primins apie minėjimą ir tolerancijos poreikį mūsų visuomenėje.

1995 m. UNESCO lapkričio 16 – ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų. Tais pačiais metais Komisijos iniciatyva Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji Pilietiškumo, istorinės atminties ir Tolerancijos ugdymo centrai. Šiandien tokių centrų Lietuvoje veikia 125.

Kviečiame  lapkričio 16 d. 13 val. atvykti į prasmingą ir nuotaikingą Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo renginyje Alytaus Putinų gimnazijoje (Šaltinių g. 1, Alytus). Renginio metu bus iškilmingai pasirašyti dar keturių Pilietiškumo, istorinės atminties ir Tolerancijos ugdymo centrų Alytaus rajone steigimo dokumentai.

 

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą