Sugauti kontrabandininką Kabelių pasieniečiams padėjo vokiečių aviganiai

 

Panaudoję tarnybinius vokiečių aviganius Gėrį ir Volfą Kabelių pasieniečiai Čepkelių rezervate sulaikė Alytaus rajono gyventoją. Jis ant pečių nešė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių.
Ketvirtadienį VSAT Varėnos pasienio rinktines Kabelių pasienio užkardos pareigūnai vykdė įprastas sienos su Baltarusija apsaugos priemones Varėnos rajono Pogarendos kaimo prieigose. Ši vietovė yra Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje.
Kartu patruliavęs tarnybinis vokiečių aviganis Gėris užuodė įtartinus pėdsakus. Kabelių pasieniečiai iškart blokavo prieigas prie šios vietos. Į paiešką įsitraukė ir vokiečių aviganis Volfas, irgi užuodęs įtartinus pėdsakus. Vedini keturkojų maždaug už 300 metrų nuo sienos su Baltarusija VSAT pareigūnai užklupo mišku einantį vyrą. Maskuojamų spalvų drabužius dėvėjęs asmuo ant pečių tempė, kaip vėliau paaiškėjo, 4 rūkalų dėžes.
Supratęs, kad pasieniečiai jį susekė, nešikas rengėsi sprukti. Atskriejus komandai „Stok, leisiu šunį!” kontrabandininkas stabtelėjo. Tuomet su Gėriu ir Volfu atskubėję pasieniečiai jį patiesė ant žemės ir surakino antrankiais.
Kaip vėliau nustatyta, tai buvo keliskart teistas 28-erių Alytaus rajono gyventojas. Iš viso jis nešė 2000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais.
Vyras turėjo navigacijos įrenginį, bet neturėjo į šią teritoriją patenkant privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Aišku, jis neturėjo ir privalomo pasieniečių leidimo būti šioje vietoje.
Sulaikytąjį Kabelių pasieniečiai pristatė į savo užkardą, į kurią buvo atvežti nešiko asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai.
Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Kabelių užkardos pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Už šį nusižengimą Alytaus rajono gyventojui teismas skirs baudą nuo 5200 iki 6000 eurų. Be to, vyras už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą dar gaus įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.
Informaciją apie šį įvykį Kabelių pasieniečiai dar perdavė Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato administracijai. Ši irgi baus Alytaus rajono gyventoją, mat gyventojams lankytis toje rezervato vietoje dėl gaisro pavojaus šiuo metu yra uždrausta.
Po apklausos sulaikytąjį pasieniečiai paleido.

 

VSAT informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą