Skelbiami „Metų senjoro rinkimai 2021“: šiemet bus apdovanoti net 6 nugalėtojai

Veiklūs, inovatyvūs, sveika ir tvaria gyvensena besidomintys senjorai jau antrus metus iš eilės kviečiami dalyvauti konkurse „Metų senjoro rinkimai 2021“. Šiemet bus apdovanoti net 6 dalyviai, o nugalėtojas papuoš žurnalo „60+“, skirto senjorams, viršelį. 

Lietuvos senjorai – įkvepiantys 

Idėjos autorė, nemokamo žurnalo senjorams „60+“ redaktorė Laura Balčiūtė džiaugiasi, kad pernai vykę rinkimai sulaukė didžiulio susidomėjimo, o senjorai nepabūgo dalyvauti ir papasakoti visuomenei kaip ir kuo gyvena.

„Lietuvos senjorai – įkvepiantys, nuostabūs žmonės, apie kuriuos norisi kalbėti garsiai. Nors neretai šie žmonės drovisi pasakoti apie save, jų gyvenimo istorijos, patirtys ir gyvenimo būdas sulaukus garbingo amžiaus yra puikus pavyzdys tiek bendraamžiams, tiek jaunajai kartai, todėl nei kiek nedvejojau, kad rinkimai turi vykti ir šiemet – senjorai išties nusipelno būti pastebėti ir įvertinti“, – pasakoja L. Balčiūtė ir priduria, kad būtent spalio mėnuo tam pats tinkamiausias, nes yra paskelbtas senjorų mėnesiu.
Komisijos nariai – visuomenei gerai žinomi senjorai 

Nuo rugsėjo 7 d. iki rugsėjo 25 d. visi senjorai kviečiami pretenduoti į 4 kategorijas: „Metų veikliausias“, „Metų inovatyviausias“, „Metų sveikuolis“ ir „Metų tvariausias“. Dvylika daugiausiai skaitytojų simpatijų surinkusių dalyvių pateks į antrąjį etapą ir spalio 7 d., senjorų mėnesį, komisija, kurią sudaro gerai visuomenei žinomi senjorai, išrinks „Metų senjorą 2021“.

„Metų senjoro rinkimai 2020“ nugalėtoja Ona Sakalauskienė, LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas bei aktorė Larisa Kalpokaitė nuspręs, kam iš skaitytojų atrinktų 12–os dalyvių atiteks skirtingų kategorijų nugalėtojo bei „Metų senjoro 2021“ titulai. 

Brandus amžius – aukso

Vienas iš konkurso tikslų – padrąsinti visuomenę nebijoti senatvės, nes brandus amžius anaiptol nereiškia nuobodaus gyvenimo. To pavyzdys – pernai rinkimuose nugalėjusi 83 metų senjorė, Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) vadovė Ona Sakalauskienė. Moteris teigia, kad šis įvertinimas jai asmeniškai suteikė galimybę dar plačiau skleisti žinią, jog senjorų gyvenimas gali būti pilnavertis, tačiau tam svarbu išsaugoti fizinį aktyvumą, intelektą, protines galimybes. 

 „Kiekvienas žmogus nori būti pilnavertis ir aktyvus visais gyvenimo tarpsniais. Brandus amžius – tai aukso amžius. Žmogaus gyvenimo saulėlydį lyginu su gamta – kokie gražūs saulėlydžiai gamtoje, koks gražus brandus žmogaus amžius, jeigu jis prasmingas“, – lygina senjorė ir ragina nedvejoti atskleisti savo brandaus amžiaus istoriją dalyvaujant rinkimuose.

Senatvėje svarbu gyventi kokybiškai

LRT televizijos laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas teigia, kad gyventi įdomų ir kokybišką gyvenimą senatvėje tikrai įmanoma – tereikia vadovautis keliais pagrindiniais principais.

 „Ką reiškia kokybiškas gyvenimas? Tai  yra gera savijauta, pakankamas energijos kiekis ir aiškus protas. Daugiausia įtakos kokybiškai senatvei ir gerai savijautai žmogui, visų pirma, turi miegas. Labai svarbu eiti anksti miegoti, dienos metu senjorams pravartu ir snūstelėti. Tuomet jau galime kalbėti ir apie mitybą, judėjimą, ir, žinoma, bendravimą. Tai paprastos, tačiau labai svarbios kokybiško gyvenimo sąlygos“, – pataria vienas „Metų senjoro rinkimai 2021“ komisijos narių, profesorius Alvydas Unikauskas.

Konkurso nugalėtojų laukia puikūs prizai 

Visų nugalėtojų laukia ir puikios rėmėjų dovanos – savaitgalio poilsis Šventojoje, piniginiai prizai – 300 eurų skaitytojų favoritui ir kategorijų nugalėtojams, „Metų senjorui 2021“, kuris papuoš ir gruodžio mėnesio „60+“ žurnalo viršelį, bus skirta 500 eurų ir vitaminų metams. Renginį globoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Pateikti savo kandidatūrą į šių metų konkursą senjorai gali portale „60plius.lt“.

„60plius.lt“ informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą