Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijoms nominuoti aštuoni kandidatai

Į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijas šiemet pasiūlyti aštuoni kandidatai. Į premiją už aktyvią paskutiniųjų dvejų kalendorinių metų kūrybinę ir/ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje (I kategorija) pretenduoja penki alytiškiai.

Vienas jų – dailininkas Vidmantas Jankauskas, per ketverius darbo Alytaus jaunimo centre metus subūręs stiprią suaugusiųjų dailės ugdytinių studiją „Fantastika“. Jo vadovaujamos studijos ugdytinių darbai  eksponuojami ne tik Alytaus miesto erdvėse, bet ir Lietuvoje. V.  Jankauskas nuolat rengia dailės plenerus. 2021 m. jis organizavo 18 parodų Alytuje bei Lietuvoje. Lietuvos Respublikos  Seimo jungiamojoje galerijoje buvo pristatyta šio dailininko, mokytojo  dailės paroda „Mokytojas – mokiniams, mokiniai – mokytojui“. Alytaus jaunimo centro suaugusiųjų dailės studijos „Fantastika“ ugdytinių darbai 2022 m. eksponuoti 7 parodose įvairiose Lietuvos erdvėse,  surengtos edukacijos senelių globos namuose „Pasitinkant senatvę“. V. Jankausko kandidatūrą kultūros premijai pasiūlė  Alytaus jaunimo centras. 

Projekto „Ateinu“ autorė Gintarė Markevičienė – kita šios kategorijos kandidatė. Ji šiai premijai pasiūlyta už 2021 m. įsimintiniausią kultūrinį įvykį Alytuje  – Vytauto Kolesnikovo 100 darbų parodą „Ateinu“, skirtą Nepriklausomybės akto signataro Vytauto Kolesnikovo kūrybos 40-mečiui ir Sąjūdžio 30-mečiui. 100 dienų profesionalaus dailininko paveikslai puošė 100 alytiškių namus ir darbovietes.  G. Markevičienės kandidatūrą kultūros premijai  pasiūlė Gitana Pinkevičienė.

Į Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją pretenduoja ir vokalinės studijos „Boružėlė“ vadovė Raimonda Remeikienė. Jos vadovaujama vokalinė studija yra daugybę kartų tapusi  tarptautinių, respublikinių konkursų, festivalių laureate, dalyvavusi įvairiuose projektuose ir koncertuose. R. Remeikienės kandidatūrą kultūros premijai pasiūlė Rimantė Adomaitienė.

Kultūros premijai už  gatvės meno estetiką bei naujas Alytaus vietokūros idėjas, miesto erdves praturtinant unikaliais piešiniais-neofreskomis,  pasiūlyta sienų tapybos dailininko, gatvės meno kūrinių autoriaus, respublikinių gatvės meno plenerų „Alytus suArtina“ (2020 m.), „Sidabro amžiaus spalvos“ (2020 m.) iniciatoriaus Pijaus Šematulskio kandidatūra. Pijus 2021 m. organizavo plenerą Kauno gatvėje. Per 2020–2021 m. menininkas su kolegomis dešimtis statinių papuošė piešiniais, dedikuotais žinomiems alytiškiams, miesto simboliams. Jo kandidatūrą kultūros premijai pasiūlė Ramūnas Bielevičius ir  Gintarė Markevičienė.

Tarp pretendentų į kultūros premiją už indėlį į pasaulio lietuvių jaunimo tautinės savimonės ir identiteto stiprinimą per užsiėmimus, šokių ir dainų edukacijas „Pasaulio Lietuva“ ir Londono mokyklos-darželio „Obelėlė“ stovyklose 2020/2021 m. pandemijos metu, nuotoliniu būdu vestus užsiėmimus lituanistinių mokyklų mokytojams  – Alytaus kultūros centro folkloro ansamblis Žvangucis“ (vad. Jūratė Fedaravičienė). Ansamblis puoselėja etninę kultūrą, aktyviai dalyvauja vakaronėse, festivaliuose. 2020 m. kolektyvas dalyvavo koncertuose, mugėse, stovykloje su pasaulio lietuvių vaikais, Senjorų naktišokiuose, gandrų palydėtuvėse, filmavosi LRT laidoje „Duokim garo“, dalyvavo įvairiuose kituose renginiuose. „Žvangucį“ kultūros premijai pasiūlė   Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisija ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė.

Už  ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą (II kategorija) pretenduoja dailininkas Kostas Poškus. Šis dailininkas nuo 1978 m. rengia personalines parodas Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Vokietijoje. Plenerų ir dailės simpoziumų Lietuvoje, Lenkijoje, Austrijoje, Vokietijoje dalyvis. Jis yra Alytaus kraštotyros muziejaus leidinių  „Lietuvių liaudies skulptūra AKM“ ir „Dzūkiškos juostos AKM“ bendraautoris ir knygos „(Ne)šventųjų gyvenimai. Alytietiškos istorijos“ autorius. Jo kandidatūrą premijai pasiūlė dailininkas Evaldas Grinius.

Tarp  pretendentų į antrosios kategorijos kultūros premiją ir šiuolaikinio šokio studijos „Aušrinė“ vadovė Aušra Saulevičiūtė. Jos vadovaujamos šokių studijos šokėjos yra tapusios daugkartinėmis Lietuvos šou, šiuolaikinio šokio čempionėmis. Šiemet veiklos 20-metį mininti „Aušrinė“ aktyviai dalyvauja Alytaus mieto kultūrinėje veikloje, miesto renginių organizavime, įvairiuose projektuose, atstovauja šaliai ir miestui daugelyje tarptautinių renginių. Nuo 2002 m. šokių studijos „Aušrinė“ vadovė Aušra Saulevičiūtė organizuoja šiuolaikinio šokio festivalį „Kalbame šokiu“, kuriame dalyvauja daug svečių iš Lietuvos ir užsienio (Vokietijos, Lenkijos, Slovėnijos, Norvegijos, Ukrainos, Prancūzijos, Pietų Afrikos ir kt.). Šiuolaikinių šokių studijos „Aušrinė“ vadovės kandidatūrą kultūros premijai pasiūlė Aida Rasymienė ir Jolita Kastenskienė, Dovilė Krisiulevičienė, Inesa Geležauskienė, Reda Sukackienė ir Gražina Vosylienė.

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ – dar vienas pretendentas kultūros premijai gauti, kurį pasiūlė Alytaus jaunimo centras. 35-erių metų veiklos jubiliejų šiemet minintis ir 140 dalyvių turintis ansamblis yra daugelio respublikinių švenčių, festivalių, konkursų dalyvis ir laureatas, koncertavęs daugiau nei 1000 kartų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Danijoje, Graikijoje, Olandijoje, Italijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje ir kt. Festivaliuose-konkursuose ne kartą šis kolektyvas užėmė aukščiausias vietas. Per 35-erius kūrybinės veiklos metus ansamblis išugdė apie 1200 vaikų, už kūrybinius pasiekimus laimėjo ne vieną šimtą prizinių apdovanojimų.  

Kam bus skirtos trys 2 tūkst. 500 eurų kultūros premijos: dvi už aktyvią paskutinių dvejų kalendorinių metų kūrybinę ir/ar meninio ugdymo veiklą, reikšmingus pasiekimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje, ir viena  už  ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą, nuspręs Atrankos komisija, o apdovanojimai nusipelniusiems kultūros darbuotojams, menininkams ar kultūros įstaigoms bus įteikti birželio 17 d. Alytaus miesto šventės metu.
 
AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą