Galvoje gimė iniciatyva Alytaus miestui? Laukiame jos iki balandžio vidurio

Jau šeštą kartą startuoja „Alytiškių iniciatyvų“ projektas, kuris ir vėl laukia įdomių, naujų ir išskirtinių miestiečių idėjų, kaip pagyvinti ir gyventojų poreikiams pritaikyti įvairias miesto erdves. Iniciatyvų šiemet laukiame iki balandžio 14 dienos.

Įvairias idėjas miestui nuo laisvalaikio vietų sutvarkymo iki naujų projektų įgyvendinimo gali teikti kiekvienas gyventojas nuo 16 metų, kuris yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą Alytuje. Kriterijus atitikęs ir gyventojų palaikymo sulaukęs Jūsų pasiūlymas gali papuošti Alytaus miestą bei pradžiuginti bendruomenę, tad kviečiame nedvejoti ir pateikti savo idėją!

Per 2018–2022 metus alytiškiai pateikė 55 projektus, iš jų buvo balsuojama dėl 40. Didžioji dalis iniciatyvų jau įgyvendintos: tai „Alytus-Myliu“ miesto vartai, „Dainų slėnis – gyvas“, grilio zonos Jaunimo parke, „Bronzinės voverės su riešutu skulptūra“, „Aktyvus laisvalaikis šeimai“, šunų ekskrementų dėžės ir grojantys suoliukai „Su gaivia bangele..“. Įgyvendinimo stadijoje – Miesto sodo koncertinės erdvės projektas, vaikų erdvė A. Matučio parke, Jazminų parkas ir Šviesos sodas.   
Iniciatyvų konsultacinė grupė kviečia idėjų turinčius alytiškius aktyviai įsitraukti ir siūlyti savo iniciatyvas, kurios pagerintų Alytaus miesto viešąsias erdves, pvz.: Dailidės ežerėliai, Likiškių parkas, teritorija šalia Gulbynės ežerėlio, bendruomenių teritorijos ar kitos miesto vietos. 

Visos teikiamos iniciatyvos turi būti viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių/kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą), nekomercinės, gyvenamosios aplinkos gerinimo projektai, kuriems eksploatuoti nereikalinga nuolatinė aptarnaujančio asmens priežiūra.

Ką reikia nurodyti pildant paraišką:

  • Asmens duomenis
  • Projekto pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašą
  • Projekto sąmatą
  • Nuotrauką (-as) ar brėžinį (-ius) 
  • Surinkti 20 iniciatyvai pritariančių alytiškių balsų
  • Eksploatacinės išlaidas (pvz., ar bus reikalingas elektros tiekimas, apšvietimas, įrangos perdažymas ar kt.)

Mažos vertės kategorijos projektams skiriama iki 25 tūkst. eurų, o didelės – iki 150 tūkst. eurų. Iniciatyvos bus 100 proc. finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų. Tad svarbiausia jūsų idėja, o jos įgyvendinimu pasirūpins savivaldybė!

Projektų idėjų pasiūlymus su teisingai užpildyta paraiškos forma galite palikti Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame Rotušės a. 4, Alytuje, arba atsiųsti el. p. info@alytus.lt. Konsultacija teikiama el. p. mindaugas.vaiksnoras@alytus.lt arba mob. tel. 8 686 12 741. 

Informacija apie valstybinius žemės sklypus suteikiama:
Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius el. p. vilma.bartuseviciene@alytus.lt, tel.  8 620 24 759.

Informacija apie infrastruktūrinių objektų statybą:
Statybos skyrius el. p. sigitas.stumbras@alytus.lt, tel. 8 698 25 173.

Miesto ūkio skyrius el. p palmira.raskauskiene@alytus.lt, tel. 8 620 24 019.

Gyventojų dalyvaujamasis biudžetas – tai lėšų paskirstymo būdas, kuris skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į miesto valdymą.

Primename, kad bendruomenių iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti projektas sėkmingai įsitvirtino Lietuvoje ir jo modeliu naudojasi kelios dešimtys savivaldybių ir net mokyklų. 
 
AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą