Į Alytų atvyksta Amerikos džiazo virtuozai „The Myrna Clayton Experience“

 

Gegužės 10 dieną Alytuje lankysis Amerikos džiazo meistrai „The Myrna Clayton Experience“. Alytaus miesto teatre atlikėjai surengs nemokamą koncertą. Taip pat JAV džiazo ambasadoriai praves nemokamas meistriškumo pamokas Alytaus muzikos mokyklos moksleiviams.

„The Myrna Clayton Experience“ programa Alytuje – tai Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje dovana miesto gyventojams ir svečiams minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Džiazo meistrų vizitas į Lietuvą parengtas bendradarbiaujant su tarptautine kultūros mainų programa „Amerikos muzikos pasaulyje“ (angl. American Music Abroad Program), kurią įgyvendina JAV Valstybės departamento Švietimo ir kultūros reikalų biuras bei JAV asociacija „Amerikos balsai“. „Amerikos muzikos pasaulyje“ – tai programa leidžianti geriau pažinti JAV per meno ir muzikos prizmę bei kurianti unikalias galimybes užsienio auditorijoms tiesiogiai bendrauti su iškiliais JAV muzikos meistrais.
Pagal šią programą vien 2016 – 2017 metais koncertai buvo surengti daugiau nei keturiasdešimtyje pasaulio šalių. Programos „Amerikos muzika pasaulyje“ šaknys glūdi istorinėje JAV Valstybės departamento džiazo ambasadorių veikloje, kurie penktajame dešimtmetyje pirmieji pradėjo rengti koncertus įvairiose pasaulio šalyse ir įspūdinga, klasika tapusia muzika, vienyti skirtingų kultūrų muzikos mylėtojus. Žymiausi šio laikotarpio džiazo ambasadoriai yra Duke Ellington, Louis Armstrong ir Dave Brubeck.

Į Alytų atvykstančios džiazo grupės siela - neprilygstamo balso dainininkė Myrna Clayton. Tai iškili Amerikos džiazo asmenybė, dainuojamosios poezijos meistrė, džiazo ansamblių vadovė, fleitininkė, vokalo mokytoja ir akustinės muzikos atlikėja. Dainininkės žanrinis repertuaras yra itin įvairiapusiškas – jai lengvai paklūsta smooth džiazo, klasikinio džiazo standartų, svingo, bibopo, fuzinio džiazo ir šiuolaikinio džiazo muzikinė kalba. Jos jausmingas vokalas ir užburiantis artistiškumas kuria spalvingas ir gilias muzikines patirtis.
Unikalaus braižo džiazo solistė yra dainavusi Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Nigerijos, Rusijos scenose, bei surengusi turus gimtosiose Jungtines Amerikos Valstijose – nuo Niujorko iki Naujojo Orleano. Ši spalvingos žanrinės paletės muzikė savo talentą dovanoja įvairiai auditorijai, neaplenkdama nei bažnyčių, nei žymiausių salių. Savo nuoširdumu ji vienodai pakeri ir išlavintą ir jauną klausytoją.
Kartu su Myrna Clayton į Alytų atvyks keturi grupės nariai – pianistas Philip Adair, styginių instrumentų meistras Thomas “Bubba” Blalock, perkusininkas Marcus Williams ir saksofonininkas Ronald James.

Philip Adair – talentingas pianistas, scenoje grojantis jau daugiau nei 12 metų. Savo muzikinį kelią pradėjęs ankstyvame amžiuje, į džiazą pasinėrė dar mokydamasis gimnazijoje bei tęsė šios muzikos rūšies studijas Memfio universitete.

Scenos senbuvis, styginių džiazo instrumentų meistras Thomas „Bubba“ Blalock kuria įspūdingus stebuklus bosine gitara ir kontrabosu. Thomas dalinosi scena su Grammy apdovanojimų laureatais „Take 6“, Tony Rich, „Tony Rich Project“, Najee, „Pieces of a Dream“, bei Jamesu Moore.

Marcus Williams – perkusijos meistras, garso režisierius, prodiuseris, muzikos meistrystės mokytojas. Jis yra žymaus JAV aktoriaus, komiko Tylerio Perry muzikinio ansamblio narys, keliavęs po JAV su garsiaisiais šio aktoriaus spektakliais, pvz. „Nakties nuotykiai“ (What’s Done in the Dark), „Medėja keliauja į kalėjimą“ (Madea Goes to Jail), „Kodėl aš vedžiau?“ (Why did I get Married).

Virtuoziškas saksofonininkas Ronald James jau būdamas septynerių metų grojo pianinu, o sukakus trylikai, atrado savo gyvenimo aistrą – saksofoną. Savita kūrėjo pasaulio ir muzikos pajauta, atsinešta iš Karibų kilmės protėvių, padeda jam kurti spalvingą kultūros, ritmo ir melodijos interpretacijų paletę, persmelktą minties lakumu ir įkūnijančią ryškų garso, kvapo ir skonio pojūtį.

Kviečiame į nemokamą „The Myrna Clayton Experience“ koncertą, Alytaus miesto teatre, gegužės 10 d. 18 val.! Nemokamus kvietimus galite pasiimti Alytaus miesto teatro kasose.
Koncerto rėmėjai ir partneriai – Alytaus miesto teatras, Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus radijo stotis „FM 99“ ir Alytaus turizmo informacijos centras.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą