ARATC parūpino specialius maišus užkrėstoms atliekoms

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) nupirko ir visoms regiono savivaldybėms išdalijo specialius maišus, skirtus COVID-19 užsikrėtusių ir saviizoliacijoje esančių žmonių komunalinėms atliekoms surinkti. Šios atliekos turi būti dedamos į du maišus ir tvarkomos atskirai nuo kitų atliekų.

Į specialius maišus surinktos atliekos, atvežtos į rūšiavimo liniją, nebus rūšiuojamos, čia dirbantys žmonės maišų nelies rankomis – jie mechanizmu bus nukeliami, atskirai kaupiami ir išvežami deginti.

„Svarbiausias tikslas dabar – apsaugoti atliekų tvarkymo sektoriuje dirbančius žmones, kurie, kaip rodo įvairių tyrimų duomenys, pagal pažeidžiamumą pandemijos metu yra antroje vietoje po medikų“, - sako ARATC direktorius Algirdas Reipas.

ARATC nupirkti 60 ir 120 litrų talpos specialūs, plyšimams atsparūs, sandariai užtraukiami maišai užkrėstoms atliekoms bus dalijami savivaldybių nurodytose vietose. Dėl jų išdavimo į savivaldybę ar seniūniją turi kreiptis virusu COVID-19 užsikrėtę ir namuose besigydantys bei saviizoliacijoje esantys asmenys.

Maišai jiems bus pristatyti arba perduoti per asmenis, kurie prižiūri bei padeda sergantiems ar saviizoliacijoje esantiems žmonėms.

Į šiuos specialius patvarius maišus, turi būti metamos pas virusu užsikrėtusius ar saviizoliacijoje esančius žmones susidarančios mišrios komunalinės atliekos: nosinės, apsauginės kaukės, vienkartinės pirštinės ir kitos asmens higienos priemonės.

Popierines servetėles, popierinius vienkartinius rankšluosčius reikia mesti kartu su išrūšiuotomis maisto atliekomis, kurios nepatenka į mišrių atliekų srautą – jos iš karto kraunamos į boksus ir sterilizuojamos aukštoje temperatūroje.

Specialų maišą užpildžius atliekomis, jį reikia sandariai užrišti, įdėti į antrą patvarų geltonos spalvos maišą, jį taip pat užrišti ir rekomenduojama užrašyti datą, kada maišas užpildytas. Į komunalinių atliekų konteinerius šiuos maišus išmesti praėjus 72 valandoms po užpildymo - kad žūtų į vidų patekęs virusas ar kitoks užkratas.

Šiuos maišus į konteinerius turi išmesti sergantiems ar saviizoliacijoje esantiems žmonėms padedantys asmenys, mūvėdami vienkartines pirštines.

„Atskirai surenkant galimai užkrėstas atliekas padidinsime ir kiekvienas savo, ir atliekas tvarkančių žmonių saugumą“, - sakė A. Reipas.

Jis pabrėžė, kad savivaldybių paskirtose karantinavimo vietose susidarančios atliekos turi būti tvarkomos kaip medicininės atliekos, savivaldybėms sudarant sutartis su įmonėmis ir iš karto pakuojant šias atliekas į deginimui skirtas pakuotes. Kartu su kitomis komunalinėmis atliekomis išmestos karantinuojamų žmonių atliekos sudaro galimybes virusui plisti ir kelia papildomą grėsmę mums visiems.

Praėjusią savaitę Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programos ekspertai paragino vyriausybes atliekų tvarkymą, laikyti neatidėliotina ir būtina viešąja paslauga, siekiant pandemijos metu sumažinti galimą antrinį poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai.

ARATC primena, kad karantino metu neveikia rūšiavimo centruose esantys daiktų mainų punktai, čia nepriimamos naudotos padangos, automobilių plastikai bei kitos apmokestinamos atliekos, kurias priduodant reikia pildyti dokumentus.

ARATC informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą