Galima sertifikuoti ir labai mažus ekologiškai dirbamos žemės plotus

Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad ekologiškos produkcijos augintojai gali sertifikuoti ir labai mažus ekologiškai dirbamos žemės plotus, esančius namų valdos teritorijoje.

Pagal ekologinei gamybai keliamus kriterijus gali būti sertifikuojami šiltnamiai, diendaržiai, grybynai ir kiti nedideli plotai, esantys namų valdos teritorijoje. Sertifikuoti ekologinės gamybos plotus gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, įregistravę valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Būtina nepamiršti ir elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje ir pateikti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraišką.

Mažiausias žemės ūkio naudmenų laukas, kurį galima įbraižyti, yra 1 aras. Jeigu ketinama sertifikuoti dar mažesnį plotą, pavyzdžiui, šiltnamį, reikėtų atskiru pranešimu informuoti VšĮ „Ekoagros“, nurodant teisingą sertifikuojamą plotą kvadratiniais metrais ir jame auginamą kultūrą.

Norintys sertifikuoti laikomus gyvūnus, deklaruodami plotus  pirmame paraiškos lape turi pažymėti, kuriuos gyvulius ir / ar paukščių rūšis ketina sertifikuoti ekologinei gamybai.

Ekologinę gamybą sertifikuojantys ūkio subjektai taip pat turi, laikydamiesi nurodytų terminų, pateikti VšĮ „Ekoagros“ pagal pageidaujamą sertifikuoti sritį nustatytų formų dokumentus.

Daugiau informacijos, kaip sertifikuoti mažus plotus, rasite VšĮ „Ekoagros“ interneto svetainės www.ekoagros.lt skyrelyje „Ekologinis ūkininkavimas“ (nuoroda https://www.ekoagros.lt/yra-galimybe-sertifikuoti-pagal-ekologines-gamybos-reikalavimus-ir-mazus-plotus-esancius-namu-valdos-teritorijoje).

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą