Pirminės teisinės pagalbos konsultacijose aktualiausi šeimos teisės klausimai

Vyriausybei paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba teikiama nuotoliniu būdu.

Alytaus rajono savivaldybės Teisės ir vidaus administravimo skyriaus darbuotojai pirmo ir antro karantino metu pirminę teisinę pagalbą suteikė 82  rajono gyventojams. Iš viso pirminė teisinė pagalba praėjusiais metais buvo suteikta 230 asmenų, tai 84 asmenims  mažiau  negu 2019 metais.

„Daugiau kaip pusė besikreipiančiųjų  konsultavosi šeimos teisės klausimais: santuokos nutraukimo, šeimos narių privalomo išlaikymo, vaikų  gyvenamosios vietos  nustatymo. Taip pat gyventojai konsultuojasi ir dėl civilinės teisės, ir dėl civilinio proceso, paveldėjimo klausimais, dėl antstolių ir notarų veiklos.  2020 m. buvo 59 prašymai suteikti antrinę teisinę pagalbą dėl gynybos ir atstovimo teismuose“, - sakė savivaldybės Teisės ir vidaus administravimo skyriaus vedėja Erinija Perednikaitė.

Nuo praėjusių metų taikoma naujovė – mediacija. Tai taikus ginčų sprendimo būdas, kuriuo siekiama abiems šalims priimtino sprendimo. Ši naujovė privaloma visuose šeimos ginčuose: santuokos nutraukimo, išlaikymo reikalavimo, vaiko gyvenamosios vietos  bei  bendravimo su  vaiku  tvarkos  nustatymo ir  pan.,  išskyrus tuos atvejus, kuomet ginčo negalima išspręsti taikos sutartimi, pavyzdžiui, dėl tėvų valdžios apribojimo.

„Privalomoji mediacija reiškia, kad pasinaudojimas ja yra būtina sąlyga  kreiptis į teismą dėl ginčo sprendimo. Nepasinaudojus privalomąja mediacija šeimos bylose, teismas atsisako priimti ieškinį. Savivaldybės teisininkai surašė 34 prašymus dėl privalomos meditacijos“, - apie naujovę kalbėjo E. Perednikaitė.

Valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą  Alytaus  rajono   gyventojams  nuotoliniu  būdu  teikia  Teisės  ir  vidaus  administravimo skyriaus vyr. specialistai Irma  Mikailionytė (el.p. irma.mikailionyte@arsa.lt)    ir  Almantas Padimanskas, (el.p. almantas.padimanskas@arsa.lt), tel.   (8 315 ) 69 010. Konsultuotis galima darbo dienomis, darbo valandomis.

 Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą