Su Alytaus kolegijos vadovu aptarė aukštojo mokslo perspektyvas regione

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas priėmė Alytaus kolegijos direktorių Sigitą Naruševičių.

Vienintelės regione esančios aukštojo mokslo institucijos vadovas sakė, kad šiuo metu kolegijoje yra 14 studijų krypčių programų, kurios dėstomos lietuvių ir anglų kalbomis. Pagrindinis dėmesys, pasak S. Naruševičiaus,  skiriamas lankstaus, mobilaus ir dinamiško studijų proceso organizavimui, plačiai taikomos nuotolinio mokymo technologijos. Kolegija rūpinasi studijų kokybės užtikrinimu,  todėl stengiasi palaikyti glaudų ryšį su socialiniais partneriais, plečia mokslo taikomąją ir projektinę veiklą.

Alytaus kolegijoje šiuo metu studijuoja pusaštunto šimto studentų. Taip pat yra atvykusių jaunuolių iš Azerbaidžano, Kirgizijos. Kolegijos vadovas sako, kad šiuo metu stipriausiai jaučiamasi rengiant sveikatos priežiūros specialistus.

Švietimo ministerija ragina kolegijas per porą mėnesių apsispręsti dėl tolimesnės veiklos, siūlyti, kaip jos įsivaizduoja geriausią sprendimą dėl mokslų taikomosios veiklos, mokslinių tyrimų. Jeigu kolegija neatitiks ministerijos iškeltų reikalavimų, arba jos pasiūlytas reformos planas negaus ekspertų patvirtinimo, tai ji negalės vykdyti bakalauro studijų. Jei kolegijos siūlomo plano ekspertai nepatvirtins, ministerija pati priims kitus reorganizavimo sprendimus. Tai gali būti kolegijos prijungimas prie kurio nors šalies  universiteto arba kelių kolegijų sujungimas.

Kolegijų pertvarka turėtų įsigalioti nuo kitų metų, bet pirmiausia bus bandomasis vertinimas. Galutinis rezultatas gali būti tik po kelerių metų.

S. Naruševičius papasakojo savivaldybės vadovui apie konkrečius kolegijos planus, teiravosi, kokių profesijų specialistų artimiausioje ateityje reikės Alytaus regione, domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis.

Meras A. Vrubliauskas su kolegijos vadovu aptarė tolimesnes šios mokslo įstaigos veiklos perspektyvas, diskutavo, kokią Lietuvos aukštąją mokyklą pasirinkti kaip kolegijos veiklos partnerę.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą