Vaikai į namus sugrįžo po pusės metų

Džiugių naujienų sulaukė viena Alytaus rajono gyventojų šeima. Po pusės metų į namus sugrįžo vaikai, kurie laikinai gyveno globos namuose.

„Tai pati geriausia žinia, kai vaikai sugrąžinami į šeimą, kai tėvai supranta klydę ir stengiasi keisti savo gyvenimo būdą, o jiems padeda bendruomenė, kaimynai, seniūnijos darbuotojai – tie, kurie yra arčiausiai jų“, – taip žinią sutiko apie į šeimą sugrąžintus vaikus Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Gegužės mėnesį Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Vaiko teisių skyriaus teikimu dėl tėvų girtavimo trys mažamečiai vaikai laikinai buvo apgyvendinti globos įstaigoje. Šešis mėnesius jie gyveno globos namuose, o tėvai buvo prižiūrimi socialinių darbuotojų, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų.

Pasak savivaldybės Vaiko teisių skyriaus specialistų, tėvai labai stengėsi susigrąžinti vaikus, jiems padėjo ir atskirai gyvenanti pilnametė dukra. „Šeima labai dažnai lankė globos namuose apgyvendintus vaikus. Susitvarkė ūkį, pradėjo auginti daug vištų, triušius, nusipirko ožką, gamina iš ožkos pieno sūrius. Tikėkimės, kad tėvai gyvens tvarkingai, prižiūrės vaikus, nevartos alkoholio“, – sakė Vaiko teisių apsaugos specialistai.

Šeima vis dar yra Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, sąraše ir ją toliau stebės socialiniai darbuotojai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai. Šeima gali būti išbraukta iš sąrašo, jeigu metus laiko nevartos alkoholio ir rūpinsis savo vaikais.

Alytaus rajono savivaldybės socialinės rizikos šeimų sąraše yra 141 šeima, jose auga 299 vaikai.

Šiais metais apribota tėvų valdžia vaikų atžvilgiu 3 šeimoms, tėvams grąžinta 18 vaikų.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą