Nuotraukos autorius: fiba.com

Grupės etapą dvidešimtmečiai baigė dramatiška pergale

Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinė pergale baigė Europos čempionato grupės kovas. Paskutinėse rungtynėse Donaldo Kairio auklėtiniai per pratęsimą 88:86 (18:13, 19:22, 19:21, 11:11, 21:19) nugalėjo iki tol be pralaimėjimų rungtyniavusią Graikijos rinktinę ir tapo D grupės nugalėtoja.

Ilgą laiką pirmavę lietuviai buvo priversti žaisti pratęsimą, kurio metu varžovai pataikė tris tolimus metimus ir grėsmingai nutolo (73:82). Tačiau lietuviai sugebėjo panaikinti deficitą, o paskutinėje atakoje Marius Valinskas buvo netaiklus iš toli, tačiau kamuolį atkovojęs Arnas Velička atliko perdavimą Ignui Sargiūnui, o šis paskutinę pratęsimo sekundę pataikė pergalingą tritaškį.

LIETUVA U20: V.Kozys 18 tšk. (13 atk. kam.), I.Sargiūnas 15 tšk., A.Velička 14 tšk. (9 rez. perd.), L.Uleckas ir D.Lavrinovičius po 10 tšk

GRAIKIJA U20: G.Kalaitzakis 23 tšk., P.Kalaitzakis 21 tšk., K.Kampouridis 17 tšk

Turnyro aštuntfinalyje lietuviai susitiks Latvijos krepšininkais. Rungtynės vyks trečiadienį, jų pradžia 18 valandą 15 minučių.