Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog prasidėjus gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje nežymiai sumažėjo. Europoje taip pat stebimas mažas sergamumas gripu ir ŪVKTI.
42-ąją šių metų savaitę (2017 m. spalio 16–22 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 65,7 atv./10 tūkst. gyventojų. 2016 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 63,5 atv./10 tūkst. gyventojų.
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 42-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.
Nuo 2017 m. 40-osios savaitės pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis 2017–2018 m. gripo sezonui. 42-ąją 2017 metų savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldytų asmenų nebuvo.

ULAC medikai primena, kad skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: plaučių, bronchų, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų komplikacijų.

Pasiskiepyti nuo gripo Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja visiems, ypač šiems rizikos grupių asmenims:

  • nėščiosioms;
  • 65 metų ir vyresniems asmenims;
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams;
  • asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis bei lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, ir sergantiems onkologinėmis ligomis.Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą