Alytuje vyko psichologinių barjerų griovimo mokymai

 

Praėjusią savaitę baigėsi mokymai skirti padėti Alytaus regiono nedirbantiems asmenims didinti motyvaciją ugdyti pasitikėjimą savimi, kelti bendrąsias kompetencijas, kurios yra reikalingos įsitvirtinant darbo rinkoje. Projektas “Patyriminė, bendrųjų kompetencijų reikalingų darbo rinkai ugdymo stovykla” - 12 dienų ir 48 valandų trukmės mokymai buvo įgyvendinami Alytaus kolegijoje.
Stovyklos programa rėmėsi viena seniausių edukacijos formų – patyriminiu mokymu. Per šį patirtinio ugdymo procesą, buvo siekiama griauti stereotipines nuostatas, kurios trukdo sėkmingai integruotis į darbo rinką, plėsti pasitikėjimo savimi ribas, perželgti ir patobulinti asmenines besimokančiųjų nuostatas.
Viena iš lektorių ir mokymų organizatorių Reda Adomaitienė apie mokymus pasakojo: “Šiuose mokymuose, nauda kiekvienam dalyviui individuali: vieniems labai svarbus bendravimas, gilesnis savęs pažinimas, kitiems galimybė dalintis patirtimi ją analizuojant ir įgyti naujos, tretiems reikia kažkokio postūmio, kad pradėtų veikti, dar kažkas nori tiesiog informacijos ir t.t.
Norėčiau pabrėžti, kad šiuo metu yra vykdoma daug įvairių mokymų ar kitų paramos formų programų skirtų jaunimui iki 29 metų, ar žmonėms virš 50 metų. Gaila, kad užmirštama žmonių nuo 30 iki 49 metų amžiaus grupė. Visi sutinkame, kad šie žmonės pagal amžių darbo rinkoje yra labiausiai vertinami. Tačiau taip pat turime sutikti, kad gyvenime būna visko. Kiekvienas gali prarasti darbą. Netekus pragyvenimo šaltinio ir ilgai neradus kito darbo, dažnam žmogui dingsta pasitikėjimas savimi. Tokie mokymai, kaip šie yra skirti išgryninti gerąsias žmogaus kompetencijas, sugriauti psichologinius barjerus ir sugražinti pasitikėjimą savimi, bei motyvaciją dirbti“.
Mokymuose kurie truko nuo lapkričio 13 iki lapkričio 30 dienos, dalyvavo 25 dalyviai, kurių amžius nuo 30 iki 49 metų. Visi dalyviai mokymus įvertino labai gerai. Dalyvavusieji pasakojo, kad mokymai jiems padėjo pažinti savo silpnąsias ir stipriąsias savybes, sužinojo kaip galima tobulinti savo gebėjimus.
Labiausiai dalyviai vertino gautą informaciją apie gyvenimo aprašymo paruošimą, šiuolaikinius darbo paieškos būdus, savęs pateikimą darbdaviui per darbo pokalbį, informaciją apie darbuotojų teises pagal naująjį LR Darbo kodeksą. Mokymuose dalyvavusieji teigė, jog jiems ne mažiau svarbi galimybė pabūti su kitais žmonėmis, su jais bendrauti, diskutuoti, dalintis patirtimi ir analizuoti savo patirtį.
Pasak dalyvių, šie mokymai galėjo būti dar ilgesni. Projekto pabaigoje dalyvavusiųjų grupei buvo liūdna skirtis, vieni kitiems linkėjo sėkmės gyvenime ir būti drąsiems, nebijoti siekti savo užsibrėžtų tikslų.
Projektas finansuotas ir koordinuotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, bei Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro. Organizatorius Alytaus kolegija. Projekto partneris Alytaus teritorinė darbo birža.

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą