Nuotraukos autorius: D.Umbraso nuotr.

Iš Lenkijos vežamės ne tik maistą, bet ir dar vieną svarbų dalyką

Tikras žaliaskarių margumynas – taip dabar atrodo dauguma Lietuvos turgų, turgelių ir aikščių prie didžiųjų prekybos centrų. Žaliųjų gražuolių čia apstu, o kiekvienas savąją gali išsirinkti pagal norus ir pageidavimus: yra ir paprastųjų, sidabrinių ir baltųjų, kėnių ir eglės šakų. Tiesa, nustebino tai, kad prekybininkai neslepia, jog gražiausias žaliaskares veža ne iš kur kitur, bet iš Lenkijos, ir drąsiai teigia, kad tai daryti tiesiog apsimoka. Ieško ir 5 metrų aukščio Štai nuvykus prie Vilniuje esančios „Minsko IKI“, nustembame pamatę, kad eglučių turgus užima išties didelę dalį automobilių aikštelės. Čia prekiaujama įvairiausių dydžių ir rūšių eglėmis bei kėniais.

Pirkėjų antradienio popietę čia nedaug, vos vienas kitas vaikštinėja ir žiūrinėja, kiek teks pakloti už žaliaskarę. Priėjus arčiau prie vieno iš prekybininkų ir paklausus kainų, šie noriai jas beria, tik spėk rinktis. „2,5 metro aukščio eglė kainuoja 45 eurus, o maža lietuviška eglutė kainuoja apie 5 eurus. Žinoma, jei ateina pirkti kokia močiutė, mes mielai jai parduodame ir už 3 eurus. Daug kas sako, kad viskas brango, bet pas mus kainos nesikeitė, yra tokios, kaip ir pernai“, – sako prekybininkas Aleksandras ir rodydamas ranka vardina kainas.

Populiariausi šį sezoną, anot jo, yra kėniai, o klientai dažniausiai ieško, kad eglutė būtų apie 1,7 metro aukščio, tik, žinoma, pasitaiko ir išimčių. „Šiandien atvažiavo žmonės ir paprašė eglutės, kurios aukštis būtų 5 metrai. Greičiausiai ieškojo į biurą ar į nuosavą namą, kur yra daug vietos“, – pasakojo Aleksandras. Veža iš Lenkijos Kiek toliau stovintis ir eglutes parduodantis Antanas pasakoja šventiniais medžiais prekiaujantis jau ne pirmus metus. „1,5 m aukščio kėnis vazonėlyje – 25 eurai, čia 35 eurai, šita kokių 2,5 metro aukščio eglė – 40. Bet turime ir pigesnių – už 15 eurų“, – vos priėjus arčiau kainas jau beria jis. Pasak Antano, jis taip pat pritaria kolegai – šiemet išties populiariausi kėniai, tik pataria nepamiršti, kad kiekvienas turi išsirinkti sau prie širdies medį, o ne vaikytis madų: „Vienam patinka viena, kitam – kita. Nelabai žmonės taupo, kuri patiko, tą ir ima“.

Vyras sakė, kad paprastai po didžiųjų metų švenčių parduotų eglių neskaičiuojantis, tačiau jeigu tektų, suma siektų kelis šimtus ir neslepia, kad pats žaliaskarių atsiveža net iš Lenkijos, nes tiesiog apsimoka: „Sidabrinės yra lietuviškos, kėniai – iš Lenkijos“, – atskleidžia prekiautojas. Į turgų – ne tik eglių Štai nuvykę į Vilniuje esantį Simono Konarskio gėlių turgelį nustebame – eglučių pasirinkimas čia ne toks didelis, kaip tikėjomės. Turguje – vos viena kita eglutė. Priėjus prie vienos iš pardavėjų pasiteiraujame kainų, o ji vardina: „Eglės šakelės pas mus kainuoja po 2 eurus, o eglė – 50 eurų, tačiau su nuolaida parduočiau už 40 eurų“, – rodydama į 2 metrų eglę sako prekybininkė.

„Kainos pas mus išliko tokios, kaip buvo ir pernai. Pas mus jos nekyla“, – pasakojo kita šalia stovinti prekybininkė ir sakė, kad eglutės kainuoja nuo 8 iki 12 eurų.

„Tik ta didžiausia – ji jau kainuoja 40“, – patikslino. S.Konarskio gėlių turgelyje galima nusipirkti ne tik žaliaskarę, bet ir kalėdinių vainikų ar įdomesnių eglių. Jau papuošto Kalėdų vainiko kaina – 8 eurai, o už iš šakelių sudėtą ir įvairiausiais kankorėžiais, cinamono lazdelėmis ir kitais gražumynais dekoruotą nedidelę eglutę prašoma keliolikos eurų. Davė patarimą Viename Vilniaus gėlių salonų „Bugenvilija“ prekiaujanti Audronė mums išdavė tikrą paslaptį. Moteris sutiko atskleisti, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad Kalėdų eglutė būtų pati gražiausia ir greitai nenumestų savo spyglių.

„Reikia žiūrėti, kad eglutė būtų kokybiška, o jos spygliukai būtų kuo žalesni. Jei jie bus pageltę – greitai nukris. Populiariausios dabar – sidabrinės eglės, o žmonės perka jas kibirėliuose, kad paskui galėtų pasisodinti prie namo“, – pasakojo Audronė. Jos teigimu, eglučių pirkimo bumas dar neprasidėjo, jis prasidės iki Kalėdų likus vos kelioms dienoms, maždaug gruodžio 20-ąją. Prekybos centruose kaina panaši Kalėdinių eglučių mes galime rasti ir didžiausiose prekybos centruose. Štai prekybos tinkle „Rimi“ dirbtinių eglių kainos yra nuo 9,99 iki 29,99 eurų. „Gyvos eglutės vazonuose (60 cm) šią savaitę kainuoja 7,99 euro. Taip pat šią savaitę pradėsime prekiauti ir didesnėmis eglėmis vazonuose. Kainos yra labai panašios, kaip ir pernai”, – pasakojo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė.

Tai, kad kainos nesikeitė, patvirtino ir prekybos tinklo „Iki“ atstovė Berta Čaikauskaitė, tačiau tikslių eglių kainų specialistė neatskleidė. Už 9,99 euro kėnį galima įsigyti ir prekybos centre „Lidl“. „Nuo ketvirtadienio, gruodžio 14 d., prekyboje kaip tik turėsime naują partiją – 40-60 cm aukščio kaukazinis kėnis vazone kainuos 9,99 euro“, – pasakojo „Lidl“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento atstovė Valerija Lebedeva.

lrytas.lt informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą