Ant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos stalo – antrasis pagalbos verslui paketas
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir šiuo metu su socialiniais partneriais ir valstybinėmis institucijomis analizuoja ir derina antrojo paramos verslui paketo koncepciją, skirtą padėti labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems verslams.
„Antrasis paramos paketas verslui galėtų siekti 180 mln. eurų, o jo priemonės labiausiai orientuojamos padėti ypatingai nukentėjusiems verslams ir savarankiškai dirbantiems bei kurti naujas darbo vietas. Kadangi per pandemiją verslai nukentėjo labai nevienodai, subsidijų dydį planuojama diferencijuoti pagal apyvartos kritimą. Taip pat svarstoma galimybė labiau padėti savarankiškai dirbantiems, skiriant papildomą pagalbą. Be to, turime galvoti ir apie naujas galimybes verslui kurtis, išlikti ir steigti darbo vietas. Tad šiuo metu diskutuojame, gryniname verslo poreikį ir mūsų galimybes ir tik tuomet galutinai apsispręsime dėl konkrečių priemonių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Antrojo pagalbos verslui paketo koncepcijoje numatomos ir diskutuojamos 7 priemonės. Viena pagrindinių – papildomos subsidijos labiausiai nukentėjusiems verslams, praradusiems 50 proc. ir daugiau pajamų. Taip pat planuojamos papildomos subsidijos savarankiškai dirbantiems, turgavietės mokesčio kompensacija, kuponai medikams ir mokytojams, fondas smulkiems verslams, paskolos labiausiai nukentėjusiems verslams, naujo verslo startui ir naujų darbo vietų kūrimui.
Suderinus ir aptarus minėtas priemones su socialiniais partneriais bei atsižvelgus į jų pasiūlymus, priemonių paketas skubos tvarka bus teikiamas derinti Europos Komisijai, kad parama nukentėjusį verslą pasiektų kuo greičiau. Jei derinimo procesas vyks sklandžiai, antrojo paketo priemonėmis verslas galėtų naudotis vasario mėn.
Kol kas yra patvirtintos pirmojo etapo priemonės – subsidijos ir paskolos, tikimasi, kad paraiškas šioms pirmojo etapo priemonėms verslas galės pradėti teikti dar sausį. Pagal pirmojo etapo subsidijų priemonę įmonės, kurių apyvarta sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų. Lengvatines paskolas sumažintomis palūkanų normomis galės gauti verslas, kurių apyvarta sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc. Maksimali paskolos suma galės siekti 100 tūkst. eurų.
Komentarai
Komentarų nėra