Verslo patikrinimų kokybei tobulinti – naujas įrankis
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sukūrė internetinį verslo apklausų įrankį, kuris padės priežiūros institucijoms gauti grįžtamąjį ryšį ir tobulinti vykdomų verslo patikrinimų kokybę. Šiandien šį naują įrankį ministrė Aušrinė Armonaitė pristatė nuotoliniame susitikime su verslo priežiūros institucijų atstovais.
„Nors kasmet verslas sulaukia vis mažiau patikrinimų, pernai fiksavome suprastėjusį verslo požiūrį į priežiūros institucijų veiklą. Suprantame, kad verslas pavargęs nuo pandemijos sukelto neapibrėžtumo, todėl turi daug lūkesčių ir nori lengvesnių, aiškesnių taisyklių ir procedūrų. Norime keisti situaciją iš esmės ir užmegzti dialogą su verslo atstovais, kad galėtume priimti geriausius sprendimus dėl veiklos tobulinimo. Siekiame, kad verslas priežiūros institucijas priimtų kaip patarėjus ir pagalbininkus, o ne baudėjus“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Paprastas naudoti priežiūros institucijų patikrinimų apklausos įrankis PIPA suteikia galimybę verslui greitai ir anonimiškai įvertinti priežiūros institucijų atliktus patikrinimus. Visi respondentų atsakymai bus saugomi bendroje duomenų bazėje, o tai leis lanksčiai analizuoti duomenis įvairiais vertinimo aspektais.
Todėl institucijos nuo šiol galės įsivertinti patikrinimo organizavimo, patikrinimo metu teikiamų konsultacijų ir taikomų priemonių kokybę, o identifikavus problemas ieškoti sprendimų veiklos tobulinimui. PIPA taip pat padės įvertinti verslui tenkančią patikrinimų naštą.
Kasmetinės verslo apklausos duomenimis, 2021 m. priežiūros institucijų veiklą labai gerai arba gerai įvertino 66 proc. verslo atstovų, nors 2020 m. – 82 proc. Tačiau pernai sumažėjo priežiūros institucijų atliekamų patikrinimų – jų sulaukė tik kas ketvirtas (25 proc.) apklausoje dalyvavęs ūkio subjektas. 2020 m. šis skaičius siekė 29 proc., o palyginimui 2017 m. – net 55 proc. Stebima tendencija, kai apie būsimą patikrinimą verslas informuojamas vis mažiau – neinformuotų įmonių procentas pernai išaugo iki 42 proc. (2000 m. jis siekė 39 proc., o 2017 m . – 35 proc.).
2021 m. spalio 27 d.–lapkričio 26 d. vykusios apklausos metu apklausta daugiau kaip 1000 įmonių visoje Lietuvoje. Įmonės vertintos pagal keturis kriterijus: veiklos pobūdį, subjekto dydį, veiklos vykdymo vietą ir trukmę. Šios kasmetinės apklausos tikslas – ištirti verslo nuomonę apie priežiūros institucijų veiklą, bendrą informuotumo lygį apie įgyvendinamas ir taikomas verslo priežiūros priemones, įvertinti patikrinimų ir reguliavimo naštos tendencijas, identifikuoti priežiūros institucijų veiklos ir licencijavimo proceso trūkumus.
Verslui draugiškesnė aplinka bei nuspėjama ir prognozuojama priežiūros institucijų veikla yra vienas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prioritetų.
Komentarai
Joe Thwaite
prieš 11 minučiųpolkm vcv
prieš 32 minučiųgeros dienos, ketinantis pareiškėjas, finansams, Mano vardas yra ALEX Marie. Aš esu Lietuvos pilietis, išvykstantis iš Jungtinės Valstijos, aš esu nekilnojamojo turto vystytojas iš Ajovos, Jungtinės Amerikos Valstijos, labai rekomenduočiau gauti paskolą, jei esate galvodamas apie bet kokius finansinius sprendimus arba pasiskolinti pinigų. Jie visada privertė mane jaustis taip, lyg būčiau vienintelis jų klientas, o atsakymų pateikimo laikas buvo neįtikėtinai geras. Noriu padėkoti jiems už puikų klientų aptarnavimą ir už gautas projekto paskolos lėšas 5 550 000,00 €.
Jei jums reikia paskolos verslo, asmeninių, projektų, investicijų ir skolų konsolidavimo paskoloms, susisiekite su jais toliau nurodytu el. pašto adresu ir būtinai praneškite, kad aš jus nukreipiau.
Susisiekite su jais šiandien.
Paštas: contact@skyexperienceloan.com
apsilankykite jų svetainėje: https://skyexperienceloan.com