Naujoji SGD stotelė užtikrins Druskininkams patikimą dujų tiekimą ir mažesnes kainas

 

Druskininkuose pradeda veikti nauja suskystintų gamtinių dujų (SGD) stotelė, užtikrinsianti miestui alternatyvų dujų šaltinį. Pirmoji Lietuvoje tokia stotelė padidins gamtinių dujų tiekimo patikimumą ir saugumą Druskininkų miestui, kuriame dujų tinklas nėra sujungtas su Lietuvos gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistema. Ši stotelė veiks laikinai iki kitų metų, kai bus pastatyti nuolatinė.

„Druskininkai iki šiol buvo energetinė sala, priklausanti nuo vienintelio gamtinių dujų šaltinio – per Baltarusiją tiekiamų rusiškų dujų. Tos priklausomybės kaina – Druskininkai už dujas moka gerokai daugiau nei kitų miestų gyventojai. Naujoji SGD stotelė užtikrins alternatyvų patikimą dujų tiekimą, o kartu leis sumažinti jų kainą. Artimiausiu metu Seimui priėmus įstatymo pataisas, bus sudarytos galimybės dujų tiekėjams pasiūlyti Druskininkų buitiniams vartotojams tokius pačius dujų tarifus, kaip ir visoje Lietuvoje, ir tai reiškia ženkliai mažesnę kainą nei Druskininkų gyventojai moka dabar“, – pažymi energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Pasak energetikos ministro, Druskininkai gali tapti sėkmės pavyzdžiu kitiems miestams, kurie neturi dujotiekio ir yra priklausomi nuo vieno kuro šaltinio.

„Džiaugiuosi, kad sutelktomis pastangomis pasiekėme dar vieną energetinės nepriklausomybės pergalę, kuri reiškia, kad Druskininkai galės naudotis tais pačiais alternatyvaus SGD tiekimo privalumais kaip ir visa Lietuva“, – sako energetikos ministras.

„Įgyvendintas didžiulės svarbos projektas pirmiausia naudingiausias Druskininkų gyventojams, nes mieste sukuria konkurenciją, iš kurios visada laimi klientai. Pradėjusi veikti laikina, o vėliau – stacionari stotelė, užtikrins miestiečiams patikimą ir saugų dujų tiekimą“, – sakė naująją SGD stotelę įrengusios elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.

„Tai, kad Druskininkuose pradeda veikti SGD stotelė yra bendro, ilgalaikio, kryptingo darbo rezultatas. Ne vienerius metus savivaldybės tikslas buvo apginti druskininkiečių interesus ir užtikrinti nepriklausomybę nuo vienintelio suskystintų gamtinių dujų tiekėjo. Šiandien esu dėkingas visiems, kurie prisidėjo prie to, kad svajonė virto apčiuopiamu rezultatu“, – sako Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas.

Į SGD stotelę dujos bus atgabenamos autocisternomis, išdujinamos ir patiekiamos į gamtinių dujų skirstymo sistemą, per kurią pasieks galutinius klientus.

Laikiną stotelę ESO nuomoja iš bendrovės „JetGas“. Stacionarią stotelę planuojama įrengti jau kitam šildymo sezonui. Neseniai baigtas viešasis stacionarios stotelės priešprojektinių pasiūlymų pirkimas, kurį laimėjo bendrovė „Baltic Engineers“. Juo siekta parengti techninius, inžinerinius, aplinkosauginius ir saugos aspektais įgyvendinamus stotelės įrengimo priešprojektinius sprendinius.

Druskininkų miestui dujos tiekiamos ne per bendrą Lietuvos sistemą, o iš Gardino (Baltarusija). Užtikrinti alternatyvų dujų tiekimą įrengiant SGD stotelę buvo numatyta pernai Energetikos ministerijos patvirtintame „Nepertraukiamo gamtinių dujų tiekimo Druskininkų savivaldybės vartotojams užtikrinimo 2016-17 metų veiksmų plane“. Jo tikslas – nepertraukiamas, saugus ir patikimas gamtinių dujų tiekimas Druskininkų savivaldybės vartotojams. Būtinybė užtikrinti alternatyvų dujų tiekimą Druskininkams kilo, kai tuometinis vienintelis dujų tiekėjas UAB „Druskininkų dujos“ paskelbė apie veiklos nutraukimą. Be to, infrastruktūrą valdančios privačios bendrovės nuolat didino kainą už dujų perdavimą ir skirstymą.

Praėjusių metų pabaigoje ESO perėmė gamtinių dujų skirstymo tinklo priežiūrą Druskininkuose. ESO eksploatuoja didžiausią dujų skirstymo tinklą Lietuvoje, jis veikia 41 savivaldybėje. Bendrovė gyventojams siūlo gyventojams įsivesti dujas ir taip apsirūpinti patogia ir efektyvia šildymo alternatyva. ESO šiuo metu Druskininkuose jau formuoja 2 gyvenamųjų namų dujofikavimo kvartalus.

 

ESO  informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą