Nuotraukos autorius: ©Alytaus kraštotyros muziejus

Kviečiame sugrįžti į tarpukario Nepriklausomos Lietuvos laikus

Pagerbiant šviesų karininko A. Juozapavičiaus atminimą ir nepriklausomos Lietuvos laisvės kovas vasario 16 d. 13 val. Nemuno g. kviečiame trumpai sugrįžti į tarpukario Nepriklausomos Lietuvos laikus. Čia bus galima aplankyti tarpukario turgų, pasiderėti su pardavėjais, pasiklausyti būsimų rinkimų į Steigiamąjį Seimą kandidatų rinkiminių kalbų, tuometės valdžios ir visuomenės atstovų pažadų, atsigerti karštos arbatėlės ar suvalgyti riestainį. Deja, taika truks neilgai. Nepamirškime, juk tai – 1919 m. ir Alytui iškilusi grėsmė dėl jį puolančių bolševikų kariuomenės.

Sutratėjus priešo pabūklams stebėsime, kaip nuo Saratovo kareivinių atjoja karininkas A. Juozapavičius ir čia pat sukniumba pakirstas priešo kulkos. Pagerbę karžygį išlydėsime jį į amžinybę ir uždengsime istoriją mūsų trispalve. Į šiuos laikus praėjus šimtui metų nuo Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo ir Lietuvos kariuomenės sukūrimo mus sugrąžins Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai, leisiantys įsitikinti šiuolaikiškų ginklų ir karinės technikos galia.

Visi atėjusieji kviečiami ne tik stebėti, bet ir pasivaišinti kareiviška arbata ir koše. Renginį komentuos karo istorijas prof. dr. Valdas Rakutis ir DK Birutės ulonų bataliono karininkas Dovydas Gudauskas. Organizatorius – Alytaus miesto teatras ir DK Birutės ulonų batalionas

Nuotraukos

©Alytaus kraštotyros muziejus

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą