Babrų kaime – džiugi bendruomenės šventė

Praėjusį savaitgalį Babrų kaimo bendruomenė susirinko į šventę, kuri prasidėjo Šventomis Mišiomis Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje. Čia buvo aukojamos mišios už esamus ir jau išėjusius kaimo gyventojus. Vėliau gyventojai atvyko į kaimą, kurio vidurį, prie pagrindinio kelio, atnaujinta ir pašventinta Šv. Agotėlės koplyčia. Renginyje dalyvavo ir puikiomis iniciatyvomis kartu su Babrų  gyventojais pasidžiaugti atvyko Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Jis džiaugėsi naujai įsikūrusia ir atgijusia kaimo bendruomene  bei į šventę gausiai susirinkusiais gyventojais. Visai neseniai buvo išleista  Babrų kaimo istorijos knyga, kurią iš gyventojų atsiminimų ir istorinių faktų sudėliojo krašto rašytojas Albinas Jarmala. Meras A. Margelis dėkojo knygos autoriui A. Jarmalai bei džiaugėsi šia iniciatyva, kuri išliks ir ateities kartoms. Už aktyvią veiklą ir savo kaimo žmonių telkimą prasmingiems darbams tvarkant aplinką ir gerinant gyvenimo kokybę rajono vadovas dėkojo Babrų bendruomenės pirmininkei Irenai Rakauskienei. Visus svečius šiltai sutiko sodybos šeimininkai Valdas Lukoševičius ir Eleonora Palačionienė. Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis džiaugėsi šių žmonių geranoriškumu bei parodytu dėmesiu gausiai susirinkusiems kaimelio gyventojams.

Šventosios Agotėlės koplytėlė buvo atnaujinta Veisiejų plenero metu.  Pavasarį Veisiejuose vykusiame plenere „Veisiejų pavasaris“ skulptūrai buvo pagamintas stogas. Kaip sakė plenero organizatorius Vytautas Žukauskas,  šią koplytėlę ryžosi atnaujinti menininkas Juozas Videika, kilęs iš Mankūnų kaimo, dabar gyvenantis Jurbarke. Šis meno dirbinys yra ne pirmasis Lazdijų rajone. Jo darbai puošia ir Seirijų miestelį. V. Žukauskas papasakojo Šv. Agotos istoriją, o kunigas Žydrūnas Burnys pašventino šios Babrų kaimo globėjos statulėlė.

Susirinkę į sodybą, gyventojai popietę pradėjo prisistatydami ir susipažindami, nes šventėje buvo gausu įvairų kartų žmonių bei tų, kurie atvyko į savo buvusius, tėvų namus, kiti atvyko susitiksi su buvusiais kaimynais, nes senųjų sodybų jau nebeliko. Vėliau visi šnekučiavosi ir prisiminė kaimo praeitį, dalinosi idėjomis ateičiai, nes paskutinis toks gausus kaimo gyventojų susibūrimas vyko prieš 20 metų. O kalbas palydėjo Lazdijų kultūros centro Seirijų kultūros namų kapela „Seirija“ su gražiomis, lietuviškomis dainomis.

Lazdijų r. sav. inf.

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą