Cigarečių kontrabandininkai Kabelių pasieniečiams įkliuvo antrą kartą

 

Padedami belgų aviganio Ito Kabelių pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė du vietinius gyventojus. Jie mišku nešė 3 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Šie vyrai su kontrabanda buvo įkliuvę ir pernai vasarą, todėl dabar jiems gresia maksimali tūkstantinė bauda.
Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai miške prie Varėnos rajono Musteikos kaimo susekė du kontrabandininkus. Tai padaryti padėjo tarnybinis belgų aviganis Itas.
Sekdamas pėdsakais ir vesdamas Kabelių pasieniečius jis prisivijo du Varėnos gyventojus, gabenusius ryšulius. Abiem vyrams – po 34 metus. Sulaikymo vieta miške yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija. Iš viso kontrabandininkai nešė 3 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.
Kabelių pasieniečiai ir Itas patikrino aplinkines vietoves, tačiau sienos pažeidimas nebuvo nustatytas. Įtariama, kad kontrabandininkai iš Baltarusijos pusės rūkalų dėžes tiesiog permetė per sienos liniją jos nepažeisdami. Lietuvos pusėję krovinį perėmę Varėnos rajono gyventojai stengėsi kuo greičiau jį nugabenti į šalies gilumą.
Kontrabandininkams Kabelių pasieniečiai už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracines teisenas. Abiem vyrams šįkart gresia maksimalios administracinės baudos, sieksiančios nuo 5200 iki 6000 eurų. Taip yra todėl, kad jiedu Kabelių užkardos pasieniečiams panašiomis aplinkybėmis su kontrabandiniais rūkalais buvo įkliuvę ir pernai birželį. Tada jie gavo baudas po 4000 eurų.
Po apklausų VSAT pareigūnai Varėnos rajono gyventojus paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą.
Cigaretės saugomos Kabelių pasienio užkardoje.

 


VSAT informacija 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą