Vagys nesnaudžia net tamsiuoju metų laikotarpiu


Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau ‒ Alytaus apskr. VPK) prižiūrimoje teritorijoje per 2017 m. sausio‒rugsėjo mėn. užregistruotos 509 vagystės. Šio pobūdžio nusikalstamos veikos sudaro 23 proc. nuo visų užregistruotų nusikalstamų veikų. Alytaus apskr. VPK pradėta daugiau nei 20 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių iš negyvenamųjų sodybų ir sodininkų bendrijų, esančių Alytaus rajone, sodo namų. Tokių sodybų savininkai dėl vagysčių patyrė nuo 80 iki 2 500 eurų žalą. Dažniausiai vagišiai čiumpa viską, kas papuola po ranka, ‒ maisto produktus, alkoholinius gėrimus, namų apyvokos reikmenis, televizorius, statybines medžiagas, įrankius, valtis, žoliapjoves, dyzelinius degalus ir kita.
Atėjus tamsiajam ir šaltajam metų sezonui, stebimas tokių vagysčių didėjimas. Jų ištyrimą apsunkina tai, kad apie patį faktą sodybų savininkai informuoja policiją ne iš karto, o po kelių savaičių, mėnesių ar net vėliau.
Ištyrus vagystes, įvykdytas įsibraunant į gyvenamąsias (negyvenamąsias) patalpas, ir analizuojant jų padarymo pobūdį, galima konstatuoti, kad dažniausiai įsibraunama į patalpas išlaužus durų spyną (duris) arba išdaužus namo lango stiklą, ar sugadinus lango rėmą. Be to, vagys dažnai, prieš apvogdami sodybą ar namą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją. Tad visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Nederėtų palikti vertingos technikos ar kitų daiktų (dviračių, žoliapjovės ir t. t.) gerai matomoje vietoje, atidarytų garažo vartų ir pan., socialiniuose tinkluose viešinti nuotraukų, kuriose esate nusifotografavę vertingų daiktų fone savo namuose. Todėl labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių.
Siekdami informuoti Alytaus miesto ir rajono bendruomenę ir norėdami atkreipti dėmesį į nusikalstamumo tendencijas, pateikiame keletą paprastų, bet naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo turtą ir nuosavybę:
 Apdrauskite savo turtą ir pasirūpinkite gyvenamojo būsto apsauga:
- įrenkite signalizaciją;
- pasirūpinkite kokybiškais langais ir durų užraktais;
- įmontuokite apšvietimą su judesio davikliais;
- esant galimybei, panaudokite naujoviškas vaizdo kamerų sistemas.
 Neviešinkite informacijos apie savo išvykimą ar turimus vertingus daiktus. Prireikus įsigykite seifą ar įrenkite savo namuose tinkamą slaptavietę.
 Reguliariai lankykitės negyvenamosiose sodybose ar sodininkų bendrijose esančiuose sodo namuose.
 Prisijunkite prie saugios kaimynystės grupių. Informacija teikiama Alytaus apskr. VPK Veiklos skyriuje, telefonu +370 315 55 758 arba atvykus pas bendruomenės pareigūnus.
 Bendraukite su šalia gyvenančiais kaimynais, prašykite jų stebėti aplinką, o kilus įtarimams, nedelsdami informuokite policiją.


Alytaus apskr. VPK informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą