Nuo vasario 1 dienos pradėtos rinkti maisto atliekos

Nuo vasario 1 dienos daugiabučių namų gyventojai jau gali atskirai rinkti maisto bei virtuvės atliekas ir mesti jas į šalia daugiabučių namų įrengus naujus maisto atliekoms skirtus konteinerius. 

Maisto atliekas, kaip ir visas kitas namuose susidarančias atliekas, reikia rinkti ir į joms skirtą konteinerį mesti su maišeliais. Tam labai tinka prekybos centruose įsigyti popieriniai maišeliai pirkiniams. Žinoma, jas galima rinkti ir į įprastus šiukšlių maišus – Alytaus regiono technologijų parke naudojami įrenginiai maišus praplėšia ir atskiria juos nuo organinių atliekų. Prieš išmetant maisto atliekas į konteinerį maišelį reikia sandariai užrišti.

Maisto atliekos – tai ne tik maisto ir jo produktų likučiai, bet ir įvairios biologiškai suyrančios virtuvės atliekos. Tad į maisto atliekų konteinerį reikia mesti: vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsi­nų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes), popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles. Ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.

Maisto atlieku rusiavimas atmintine 36656

Druskininku savivaldybės informacija

 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą