Alytiškių iniciatyva - empatijos sūpynės „Ratas“

Ar kada svajojote apie dideles sūpynes, kuriose galėtumėte suptis ne vienas, ne dviese, o aštuoni ir kartu žaisti žaidimą?  Tai skamba neįprastai, tačiau idėjų kupini alytiškiai svajones siūlo paversti realybe ir Dainų slėnyje arba prie prekybos centro „Jotvingis“ mato empatijos sūpynių aikštelę arba kitaip „Ratą“.

Šio projekto tikslas: sukurti erdvę - pasitikėjimo ratą, į kurį būtų kviečiamas kiekvienas žmogus, nuo vaiko iki senolio, norintis sustoti, pasvajoti, pažaisti, susipažinti, o gal tiesiog pabūti šalia kitų žmonių. Šios neįprastos supynės atneštų ir žaismo elementą, nes besisupdami žmonės turėtų galimybę žaisti žaidimą,  susijusį su emociniu raštingumu, skatinantį geriau pažinti save ar kitą žmogų. 

„Kai su Greta Germanavičiūte išgirdome apie alytiškių iniciatyvų projektą, gimė noras padovanoti kažką prasmingo savo gimtam miestui. Besidalindamos įvairiomis idėjomis, apsistojome būtent ties sūpynėmis. Sūpynės mums simbolizuoja laisvę, vidinį vaiko skrydį, svajones. Tuo tarpu ratas simbolizuoja ribas, kuriose saugu kurti save bei santykius su mus supančiais žmonėmis, aplinka. Norėjosi apjungti šiuos simbolius, taip gimė sūpynės rate“,- teigia iniciatyvos teikėja, alytiškė Mingailė Žemaitytė-Meldaikė. 

Vienas iš siūlomų sūpynių variantų - aplinką atspindinčios pertvaros, jungiančios sūpynes ir atspindinčios aplink save esančią gamtą. Tai sukurtų dar įdomesnį neįprastų sūpynių įspūdį. 

Iniciatyvos autorės mano, kad pastarieji metai atnešė žmonėms daug iššūkių. „Dirbdamos su vaikais ir jaunimu iš arti susiduriame su bendrystės, empatijos, saugumo, pasitikėjimo, vilties poreikiais ir pasekmėmis, kai šie poreikiai nėra užtikrinami. Mūsų tikslas - sukurti interaktyvų projektą žmonėms, išgyvenantiems šį laikotarpį. Juo norime priminti apie visada pasiekiamą galimybę susėsti į ratą ir kalbėtis apie tai, kas mumyse gyva. Norime palikti priminimą dabarties ir ateities kartoms: nesvarbu kas nutiktų, jeigu yra kur susėsti į ratą, tai nėra to, iš ko nebūtų įmanoma išsisupti“.

Rato viduryje žmonės galėtų žaisti žaidimą, orientuotą į santykį su savimi, kitu bei aplinka. Kiti tai galėtų atrasti kaip galimybę paklausti savęs ar kito žmogaus, kaip jautiesi arba koks už to jausmo slypi poreikis. Galima būtų ir nieko neklausti, tiesiog suptis ir stebėti. Šis žaidimas būtų formuojamas remiantis Nesmurtinės komunikacijos metodu, siekiant ugdyti emocinį raštingumą ir atkreipti dėmesį į psichikos sveikatos svarbą. 

Ratas iniciatyvos autoriu vizualizacija 4

„Žaidimas vis dar vystomas, tad dar paliekame šiek tiek paslapties“,- užsimena autorės.

Patiko ši iniciatyva? Tuomet kviečiame visus alytiškius nuo 16 metų iki gegužės 24 d. balsuoti už ją ir kitus projektus. Daugiausiai alytiškių palaikymo sulaukęs projektas bus įgyvendintas savivaldybės biudžeto lėšomis. 

Susipažinkite su iniciatyvomis:

Diskogolfas Alytuje (siekiant skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, Jaunimo arba Kurorto parkuose siūloma įrengti 18 krepšių diskogolfo teritoriją be inventoriaus). 

Šunų vedžiojimo/treniravimo aikštelė Vidzgiryje (aptverta aikštelė su šunims laipioti ir treniruoti skirtais įrenginiais. Ją siūloma įrengti Sudvajų g.).

Empatijos sūpynių aikštelė (grupės žmonių žaidimas – besisupdami jie turės galimybę žaisti žaidimą, susijusį su emociniu raštingumu, skatinančiu geriau pažinti save ar kitą žmogų. Ją įrengti siūloma Dainų slėnyje arba prie prekybos centro „Jotvingis“).

Dėžės šunų ekskrementams su maišelių dalytuvais (visame mieste 50 vnt. dėžių su vienkartinių maišelių konteineriu. Projektu siekiama kurti patrauklią, švarią ir saugią miesto gyvenamąją aplinką).

Balsavimas vyksta čia: https://bit.ly/3n3N3Wh

Už šį ir kitus projektus karantino laikotarpiu balsuojama tik internete. Galima balsuoti vieną kartą už ne daugiau kaip 3 sąrašo projektus, nurodant savo vardą, pavardę, gimimo datą ir adresą. Šie duomenys, nurodyti balsavimo metu, bus naudojami tik balsuojančiam asmeniui identifikuoti ir patikrinti, kiek kartų asmuo balsavo, tačiau jie nebus skelbiami viešai.

AMS, Komunikacijos skyriaus informacija

Komentarai

  • Dirk
    prieš 46 minučių
    Вечер с Владимиром Соловьевым выборы

Parašykite komentarą