Žygis trims karių savanorių kartoms atminti įprasmino laisvės gynėjų atminimą

Įprasminant Laisvės gynėjų atminimą Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101-osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai 2022 metų sausio 9 dieną organizavo pėsčiųjų žygį, skirtą trims karių savanorių kartoms paminėti. Šis atminimo ir pagarbos žygis apjungė skirtingas Lietuvos kovotojų už tautos Nepriklausomybę savanorių kartas: Nepriklausomybės kovas 1918 -1920 m. ir jų dalyvius, rezistencinį laikotarpį po antrojo pasaulinio karo ir partizanines kovas bei 1990 – 1991 metų įvykius ir karių savanorių indėlį kovojant dėl tautos nepriklausomybės. Žygis šiuo laikotarpiu organizuotas neatsitiktinai - tai ir simbolinis žuvusiųjų už mūsų šalies laisvę atminimo įprasminimas.

Beveik pusė tūkstančio žygeivių – toks skaičius dalyvių šiais metais pasiryžo žygiuoti 20-ies kilometrų atstumo trasą maršrutu: Dainavos apygardos partizanų štabo bunkeris Punios šile - Rumbonių piliakalnis - Alytaus I-asis fortas, A. Juozapavičiaus tiltas – Alytaus Laisvės angelo aikštė. Žygiu įprasminti kovas už laisvę atvyko ne tik KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai savanoriai - sulauktas gausus būrys LŠS karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šaulių, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono profesinės karo tarnybos bei nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, Alytaus miesto ir rajono gyventojų bei svečių iš kitų Lietuvos miestų ir kariuomenės dalinių.

Prieš žygio startą prie Dainavos apygardos partizanų štabo bunkerio Punios šile (Alytaus r.) iššautos atminimo salvės trims karių savanorių kartoms, žygeiviai turėjo galimybę pamatyti kaip atrodė 1946 metais įrengtas štabo bunkeris - vienas žymiausių rezistencinės kovos Dzūkijoje paminklų. 

„Savanorystė – stebuklingas dalykas, kuris pasireiškia būtent tais sunkiais laikotarpiais, kai reikia sutelkti tautą, kai reikia atstovėti už savo laisvę. Bet tai nėra vien tik pareiškimas, tai yra kelias. Šis žygis reprezentuoja ne tik istorinį atminimą, bet ir tą ilgą kelią, kuomet jūs turite kovoti su aplinka, jos faktoriais ir, svarbiausia, kovoti su savimi. Kovoti su savo įsitikinimais, su savo dvejonėmis, kad jūs išliktumėte tame kelyje, nesvarbu, kad ir kaip sunku bebūtų“, - taip žygio dalyvius pasveikino ir įkvėpė KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Linas Sadauskas. 

Kad žygis taptų gyvu, švietėjišku keliu, sustojimo vietose laukė trumpi pasakojimai, prisimenant Lietuvos karybos istoriją, bendrystė prie karštos arbatos puodelio, laisvės dainos. 

Pagerbdami tuos, kurie šiandien mums yra tapę laisvės ir nepriklausomybės ugnimi, į Laisvės angelo aikštę Alytuje žygio dalyviai įžengė nešdami 14 Laisvės deglų, prisimenant Sausio 13-osios aukas. Čia, sugiedojus Lietuvos Respublikos himną, buvo paskelbta renginio pabaiga. 

Žygis „Trims karių kartoms įamžinti“ lai išlieka tradicija, o jaunajai kartai – patriotizmo pamoka. Laisvės kelias yra didelis ir sunkus darbas, kuris susideda iš kiekvieno žmogaus pastangų. Kol pastangos skleisis, tol laisvės ugnis – degs.

gr. Brigita Vinikaitytė,
KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101 pėstininkų kuopos karė savanorė 

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą