Piniginės kompensacijos – pirmiesiems lazdijiečiams, suskubusiems prisijungti prie centralizuotų vandentiekio tinklų

Lazdijų rajono savivaldybės tarybai pritarus, įgyvendinamas projektas gyvenamiesiems būstams Lazdijų aglomeracijoje  prijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų sistemų.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, iki 2023 metų pabaigos prie centralizuotų tinklų turi prisijungti ne mažiau kaip 98 procentai Lazdijų aglomeracijoje esančių būstų. Šio tikslo įgyvendinimui skirta beveik 480 tūkst. eurų, už kuriuos planuojama nutiesti apie 3,79 km nuotekų surinkimo tinklų.

Po 700 eurų kompensacijas gruodžio pabaigoje gavo individualių namų gyventojai, esantys Lazdijų aglomeracijoje ir pirmieji prisijungę prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tinklų. Naujieji metai į jų kiemus atkeliavo su dvigubai geromis žiniomis – centralizuotai tiekiamu vandeniu ir gautomis piniginėmis išmokomis.

„Skatiname privačius Lazdijų miesto ir aplinkinių gyvenviečių – Lazdijų ir Bajoriškių  gyventojus kuo  plačiau naudotis centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugomis. Tai darome žiūrėdami į ateitį, siekdami tausoti gamtą ir jos išteklius. Dėl tos priežasties pasiūlėme kompensuoti išlaidas, patirtas prisijungiant prie nuotekų ir vandentiekio sistemų. Rajono savivaldybės taryba savo sprendimu dar spalio mėnesį šią tvarką patvirtino. Joje numatytos prisijungimo prie centralizuotų tinklų kompensacijos Lazdijų aglomeracijoje esančių vienbučių, dvibučių ir daugiabučių gyvenamųjų namų savininkams. Smagu, kad pirmieji gyventojai šia galimybe pasinaudojo. Tai puikus pavyzdys ir jų kaimynams, įrodymas, kad kompensavimo sistema veikia“, – teigia rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.  

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą