Diskutuota apie gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą


Alytaus rajono savivaldybėje vyko pirmoji Vidaus reikalų ministerijos vieša konsultacija-diskusija, kurios metu buvo skatinama aktyviau įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimo procesą. Daugelio savivaldybių administracijų, gyventojų atstovai dalijosi patirtimi.
Diskusijos-konsultacijos dalyvius pasveikino vicemeras Arvydas Balčiūnas, dalyvavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Savivaldybės tarybos narių.
Konsultacijoje apie gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą bei konsultavimąsi su gyventojais dalyvavo Alytaus rajono ir miesto savivaldybių darbuotojai, bendruomenių atstovai, taip pat diskusiją iniciavę Vidaus reikalų ministerijos Vietos savivaldos politikos skyriaus vedėja Dalia Masaitienė ir specialistų.
Pranešimą „Gyventojų lūkesčiai ir poreikių patenkinimo didinimas vietos savivaldoje“ skaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Vadybos katedros vedėjas Mantas Bileišis.
Pasak Vidaus reikalų ministerijos atstovės D. Masaitienės, viešosios konsultacijos vyksta, siekiant išsiaiškinti, ko žmonėms reikia, išgirsti, ko reikia, kad gyventojai dalyvautų sprendimų priėmime, kaip reikia įtraukti gyventojus aktyviai dalyvauti šiame procese.
Dar bus organizuojamos trys konsultacijos, kurios vyks kitose savivaldybėse. Diskusijose su vietos gyventojų atstovais, savivaldybių darbuotojais surinkta informacija ir nuomonės apie gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą, konsultavimąsi bus apibendrintos paskutinėje viešojoje konsultacijoje-diskusijoje, kuri vyks Vilniuje.


Alytaus rajono savivaldybės informacija

Komentarai

Komentarų nėra

Parašykite komentarą