Nuotraukos autorius: Josvydas Elinskas

„Dzūkija“ dramatiškai pralaimėjo savų sirgalių akivaizdoje

Sekmadienio vakarą Alytaus arenoje sužaistos Lietuvos krepšinio lygos rungtynės, kuriose susitiko Alytaus „Dzūkijos“  ir Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai. Po dramatiškos kovos pergalę rezultatu 80:84 išsivežė svečiai.

Nuo pat susitikimo pradžios svečiai pradėjo dominuoti aikštelėje ir atitrūko. Alytiškiams pavyko atkarpą sužaisti 5:0 ir prisivyti varžovus, tačiau pasibaigus pirmajam kėliniui „Nevėžio“  komanda buvo priekyje – (12:17).

Antrame ketvirtyje vyko panašus žaidimas. Margirio Normanto vedini kėdainiškiai įgijo dviženklį pranašumą. Visgi, „Dzūkija“  prie varžovų priartėjo vieno metimo atstumu, tačiau pirmosios dalies paskutinė minutė priklausė svečiams, kurios metu Tadas Sedekerskis pataikė tolimą metimą su pražanga ir taip „Nevėžio“  krepšininkams padėjo pabėgti į priekį  (32:42).

Po ilgosios pertraukos ir toliau alytiškiai bandė lipti ant kulnų „Nevėžio“  krepšininkams. „Dzūkijai“  ir toliau strigo tolimi metimai. Tačiau geru Anatolijaus Kaširovo darbu po varžovų krepšiu komandas prieš lemiamą ketvirtį skyrė 7 taškai (56:63).

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, o alytiškiai laimėjo atkarpą 7:3 ir iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei dviems minutėms, „Dzūkijos“ deficitas siekė tik 4 taškus (74:78).

Tuomet Kėdainių ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Lesteris Medfordas, kuris pelnė du taškus ir padidino svečių persvarą iki 6 taškų (80:74), o kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Povilas Čukinas, tačiau iki susitikimo pabaigos buvo likusios vos 20 sekundžių.

Kai jau atrodė, jog viskas šiose rungtynėse aišku, Medfordas ir Margiris Normantas prametė abu baudų metimus. Tuo metu „Dzūkija“ nuskubėjo į greitąjį puolimą, kuriame tritaškį įsmeigė penktadienio vakarą tik prie komandos prisijungę alytiškių naujokas Nikolaos Stylianou ir iki rungtynių pabaigos likus 8 sekundėms, sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimumo (79:80).

Vis dėlto Alytaus ekipa išsigelbėti nebesugebėjo, nes po kipriečio tritaškio užtikrintai baudų metimus realizavo Valerijus Likodėjus ir taikiklį susireguliavęs Medfordas. Galutinis rungtynių rezultatas – 80:84.

„Dzūkija“: Anatolijus Kaširovas 14 (6 atk. kam.), Gediminas Navickas 12, Paulius Petrilevičius (9 atk. kam.) ir Nikalaos Stylianou (3/3 trit.) po 11, Mindaugas Sušinskas 10.

„Nevėžis“: Lesteris Medfordas 19 (5 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 14 (3/3 dvit., 2/2 trit.), Margiris Normantas 12 (5 atk. kam.), Valerijus Lichodejus 11, Gabrielius Maldūnas 10 (11 atk. kam.).